Szerző LL

Létrehozva: 2024.04.20.

Dárdai nagy harcra készül a barátok ellen

Évek óta várt sikersorozat jöhet össze a Hertha focistáinak. Baráti hangulatban is kőkemény csata lesz a karlsruhei bajnoki meccs.

Nehéz, de megoldható feladat vár Dárdai Pál csapatára a német labdarúgó Bundesliga másodosztályának 30. fordulójában. A tabellán 6. Hertha BSC az egy-egy ponttal és helyezéssel mögötte álló Karlsruhe vendége lesz vasárnap (13.30, tv: Match4). Ha sikerül győzniük, akkor a berliniek 4,5 év után nyernének újra egymás után három bajnoki meccset.

Dárdai Pál a meccs idejére félreteszi a barátságot: agresszív játékot vár a sorozatban harmadik Hertha-győzelemért
Dárdai Pál a meccs idejére félreteszi a barátságot: agresszív játékot vár a Herthától         Fotó: dpa Picture-Alliance via AFP

A párosítás érdekessége, hogy a két klub és a két szurkolótábor nagyon szoros, baráti kapcsolatot ápol egymással. Persze ezt Dárdai átmenetileg félreteszi.

Előtte és utána mind összeborulhatunk és a legjobbakat kívánhatjuk egymásnak, de a 90 perc alatt kitartóan fogunk küzdeni

– mondta péntek délutáni sajtótájékoztatóján a Hertha magyar edzője, akit a héten otthonában látogatott meg legjobbja, Fabian Reese, hogy az egész csapat nevében maradásra bírja.

Dárdai szerződése nyáron lejár, és sajtóhírek szerint elsősorban azért bizonytalan a jövője, mert a tavalyi kieséskor csődközelbe került klub amerikai befektetője, a 777 Partners képviselője már egy éve új edző szerződtetését javasolja. Persze a focistái akkor tesznek érte a legtöbbet, ha a Paderborn (3-2) és a Hansa Rostock (4-0) után a Karlsruhét is legyőzik, aztán minél előbb végeznek a tabellán, netán megcsípik a jelenleg 8 pontnyi távolságra lévő, osztályozót jelentő 3. helyet.

- Nehéz feladat vár ránk idegenben, mert a Karlsruhe évek óta együtt dolgozik az edzőjével. Két hasonló csapat csap össze. Mindent megteszünk majd azért, hogy sorozatban harmadszor is nyerjünk. Nagyon fontos lehet, ki szerzi az első gólt. A vezetés megszerzése lehet a győzelem kulcsa. A mögöttünk álló héten kicsit változtattunk az edzésmódszereken, némileg ódivatúan sokat gyakoroltuk az egy, egy elleni párharcokat, mert agresszívnak kell lennünk - utalt arra Dárdai Pál, hogy milyen jellegű játékra számít a csapatoktól.

A 2. Bundesliga állása 29 forduló után: 1. Kiel 58 pont, 2. St. Pauli 57, 3. Düsseldorf 52, 4. Hamburg 49, 5. Hannover 45, 6. Hertha 44, 7. Karlsruhe 43.

LMBTQ-aktivista, szélsőbalos figura Magyar Péter erzsébetvárosi polgármesterjelöltje