A lábápolást fürdés után érdemes elkezdeni, mivel a felpuhult bőr könnyebben leszedhető. De ha van egy kis időnk, egy 15 perces lábáztatás is nagyon kellemes lehet, és megkönnyítheti a bőr és a körmök kezelését. Hetente egyszer érdemes a fürdőt elkészíteni: 4 kanál tengeri sót, 1 kanál szódabikarbónát és egy kis ecetet öntsünk langyos vízbe. Ezzel az oldattal méregtelenítjük és puhává varázsoljuk a talpakat. Áztatás után, ha még mindig kemény maradt sarkunkon a bőr, használjunk alga és zöldtea kivonatot tartalmazó krémeket.
A felpuhult bőrt alaposan dörzsöljük be lábradírral. Öblítsük le a talpat, és csak ezután használjuk a habkövet és a sarokreszelőt. Jó trükk, ha a reszelés után még egyszer bekenjük a bőrt radírral. Így a rajta maradt apró hámsejtek is lepotyognak, és még simább lesz a sarkunk.
Jó tudni!
Az otthoni lábápoló eszközöket inkább megelőzéshez használjuk. Ha már komolyabb bőrkeményedést, repedést szereztünk a lábunkra, inkább menjünk el egy pedikűröshöz. A vastag bőrkeményedést csak szakember tudja leszedni, soha ne akarjuk ezt sarokreszelővel vagy habkővel ledörzsölni. Pengével ne is próbálkozzunk, hiszen könnyen megvághatjuk magunkat, ami különösen nyáron fertőzéshez vezethet.
Ha mindezzel végeztünk jöhet a körömvágás. A legjobb, ha csipesszel dolgozunk. Ezzel az eszközzel tudjuk igazán egyenesre vágni a körmöket, és elkerülhetjük a fájdalmas körömbenövést. A körmök szélének alakításához ne fém, hanem papír reszelőt használjunk, míg a körmök alatti koszt fa- vagy gumipálcával távolítsuk el. A körömágybőrt nem szabad levágni, csak visszatolni. Ehhez használjunk bőrpuhító készítményt.
A körmöket csak akkor lakkozzuk, ha egészségesek. Először töröljük át a körmeinket körömlakklemosóval átitatott vattával. Ha teljesen zsírtalan a felület, akkor tudunk szépen lakkozni. Az első rétegben a színtelen alaplakkot kenjük fel. Erre azért van szükség, hogy a fedőlakk ne színezze sárgára a körmünket és ne pattogjon le, tovább szép maradjon a köröm. Ezután kenjük fel a kiválasztott színt két rétegben. Végül ismét használjunk színtelen fedőlakkot. Ügyeljünk arra, hogy a lábunkon és a kezünkön használt szín ne üssön el egymástól. Ne lakkozzuk folyamatosan körmeinket, hiszen ha nem szellőznek, könnyen besárgulhatnak! Ha a lakkot lemostuk, aznap éjszakára ne tegyünk fel újabb réteget, hagyjuk egy kicsit pihenni a körmöt.
A lábápolást mindig krémezéssel fejezzünk be. A következő gyógyhatású szerek közül érdemes válogatnunk:
Ha kicsit visszeres a lábunk használjunk vadgesztenye krémet, ami megnyugtatja a feszülő ereket, csökkenti a gyulladásokat
A körömvirág puhává varázsolja a kiszáradt bőrt és sarkakat
A mentolos készítmények nyáron hűsítik izzadásra hajlamos lábat. Felfrissítenek és serkentik a vérkeringést
A levendula- és a rozmaringolaj tartalmú szerek csökkentik a lábizzadást és friss illatot kölcsönöz egész napra
A teafaolaj a gombásodást csökkenti, a gombás körmöket szedhetjük vele rendbe és a kirepedezett sarkat