RETRO RÁDIÓ

Könnyek közt, szerelme megsiratta Gyurta kiesését

Könnyek közt, szerelme megsiratta Gyurta kiesését
mv
Szerző
mv
Létrehozva2017. 07. 28. 07:15

Gyurta Dániel újabb csalódást okozott a budapesti vizes világbajnokságon. Olimpiai bajnok úszónk harmadik számában sem került a döntõbe.

Gyurta Dániel a 17. lett, így az elődöntőbe sem jutott be 200 méter mellen csütörtökön.

A 2012-es olimpiai bajnok nem kezdte jól a hazai világbajnokságot, hiszen előtte, 100 méter mellen a 26. helyen zárt, majd a 4x100 méteres vegyes vegyesváltó tagjaként elkapkodta a beugrást, amiért kizárták a magyar stafétát.

Magyarán mindhárom számban alapos csalódást okozott a 28 éves klasszis.

Ezzel együtt csütörtökön hatalmas ovációval üdvözölte a közönség a háromszoros világbajnokot, aki éveken át verhetetlennek számított 200 méter mellen. Barátnője, Cserpes Laura a lelátón szurkolt érte, az énekesnő feszülten figyelte szerelme minden mozdulatát.

Gyurta azonban nem tudott élni a nézők támogatásával. Miután kiderült, hogy nem került a döntőbe, Cserpes Laura könnyekben tört ki. Gyurta már Rióban sem járt sikerrel fő számában, 200 méter mellen, de ezúttal sem „törte össze” az eredmény:

Nem vagyok csalódott, hiszen én mindent megtettem ebben az évben, ahogy tavaly is, valamiért ennek most így kell lennie.

Nem akarok változtatni azon a munkán, amelyet elkezdtünk. Nagyon nehéz tizenhét év után módosítani a mozgásomon, a technikámon, ez egy hosszabb folyamat. Szeretném magamnak is bizonyítani, hogy ha egyszer már visszatértem, akkor most is vissza tudok. Erre a legjobb példa Hosszú Katinka, a londoni olimpia után ő is vissza tudott jönni, én is vissza fogok."

Gyurta utóbbi egy éve masszív csalódás. Nagy kérdés, hogy mi okozta a visszaesést az utóbbi időszak egyik legjobb magyar úszójánál…

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.