
Magyarokkal rajtol a világ legveszélyesebb versenye
Kéthetes száguldás vár a résztvevőkre a világ legnehezebb raliversenyén. A Dakar-ralin szokás szerint magyarok is részt vesznek.
Több mint 800 résztvevővel, köztük magyarokkal indul szombaton a 48. alkalommal sorra kerülő Dakar-rali, a világ leghosszabb és legnehezebbnek tartott tereprali-versenye, amelyen csaknem 5000 kilométernyi gyorsasági szakasz és majdnem 8000 kilométeres össztáv vár az indulókra Szaúd-Arábiában.

Az idei Dakar lesz a hatodik, amelyet a szaúdi sivatagban bonyolítanak le. Hétfőn elhagyja a mezőny a tengerparti települést és megkezdődik a kéthetes száguldás, amely során jövő szombaton pihenőnapot tartanak Rijádban, a viadal vége pedig január 17-én lesz Janbuban.
Magyarok a Dakar-ralin
Magyar színekben indul a motorosok között a szatmárnémeti születésű Gyenes Emánuel, akinek ez lesz a 16. Dakarja, az autósoknál pedig egy Nissan Patrol volánja mögött ott lesz a Hamza Péter, Kalmár András magyar-osztrák kettős, valamint a Classic géposztályban rajthoz álló Gaál Roland, Eigner Mihály és Balázs Szabolcs, Tempfli László duó, mindkettő Mitsubishi Pajero típusú versenygéppel. A kamionosok mezőnyében a nagyon rutinos Darázsi Zsolt vezeti majd az SSP Team MAN típusú járművét, amely elsősorban szervizelési feladatokat lát el a kéthetes viadal során.
Az idei útvonal az eddig már megszokottakhoz hasonlóan komoly kihívások elé állítja a résztvevőket, ezúttal két olyan páros gyorsasági szakasz is lesz, amelyek során az éjszakát az etapok között kijelölt táborhelyeken töltik a versenyzők. Ilyen úgynevezett maratoni szakaszból egy-egy lesz a verseny két különböző hetében, s ezeken nincs külső szerviz, a versenyzők ugyanakkor segíthetnek egymásnak, miközben egy sátorra, egy hálózsákra és a szervezők által kiosztott élelmiszeradagokra támaszkodva kell átvészelniük az éjszakát a sivatagban. A szombati prológ után vasárnap az első szakasszal indul az éles verseny, majd 13 gyorsasági után ér célba a mezőny Janbuban.






