
Óriási tévedés, hazudtak a szülés előtt álló magyar kézisről
Óriási tévedésről ír a román sajtó. A sportlap szerint a Győri Audi ETO KC jobbszélsője, a várandós Győri-Lukács Viktória a CMS Bukarest csapatába igazol.
Hétfőn olyan hírek láttak napvilágot, amelyek szerint a Győri Audi ETO KC jobbszélsője, Győri-Lukács Viktória elhagyná klubját, és egészen Romániáig, a CSM Bukarest csapatához igazolna. A magyar válogatott, ikrekkel várandós játékos ezt határozottan cáfolta közösségi oldalán, majd később kiderült: nem is az ő neve szerepelt volna a hírekben, hanem Faluvégi Dorottyáé.

Győri-Lukács Viktória nem igazol el az ETO-ból
A román Gazeta Sporturilor tényként közölte exkluzív értesülésére hivatkozva, hogy az ETO magyar válogatott kézilabdázója 2028-ig szóló szerződést kötött a CSM Bukaresttel. Nem sokkal azután azonban, hogy Győri-Lukács Viktória a közösségi médiában cáfolta a bukaresti átigazolásáról szóló román sajtóértesülést, a hírt elsőként megszellőztető Gazeta Sporturilor kedd délelőtt módosította az eredeti írását. A változtatás során Győri-Lukács neve eltűnt a cikkből, a rá vonatkozó részt pedig Faluvégi Dorottyára cserélték - írta a Magyar Nemzet.
Sőt, ha ez még nem lenne elég, az eredeti cikkben azt is leírták, hogy az ETO játékos sérülés miatt nem játszhat, pedig ez sem igaz. Győri-Lukács Viktória és férje, Győri Mátyás ikreket várnak, ezért nem lép pályára az idei szezonban.
A volt ETO és Fradi játékos is megszólalt az esetről:
Újratervezés van. Megbeszéléseket folytatok, de alá még nem írtam semmit. Ha lesz megállapodás, arról majd a maga idejében szeretnék beszélni.
- nyilatkozta a Kisalföldnek Faluvégi Dorottya.






