
Szenzációs hír, soha nem kapott még ekkora elismerést Willi Orbán
Egy német szaklap álomcsapatába választotta a Bundesliga 3. fordulójának egyik legjobbjaként az RB Leipzig rutinos védőjét. A magyar válogatott játékos, Willi Orbán kimagasló teljesítményével kulcsszerepet játszott csapata Mainz elleni idegenbeli sikerében.
Willi Orbán pályafutása során most először került be a német bajnokság fordulójának válogatottjába a tekintélyes Kicker értékelése alapján. A rutinos hátvéd Mainzban a levegő ura volt: 11 fejpárbajából nyolcat megnyert, földön pedig mindhárom párharcát sikerrel hozta. Nem véletlen, hogy az eredmenyek.com szavazásán is ő lett a meccs embere, 8,8-as osztályzattal.

Willi Orbán lett a mérkőzés embere a Mainz ellen
A lipcseiek 1-0-ra győzték le a Mainzt idegenben, Orbán végig a pályán volt, és kettes érdemjegyet kapott a Kicker skáláján – amelyen az 1-es számít a legjobbnak. A német lapok külön kiemelték, hogy a magyar védő remekül irányította a csapat hátsó alakzatát, amellyel a Leipzig immár két forduló óta érintetlenül őrzi kapuját.
Az RB Leipzig ezzel kezd magára találni a szezon eleji sokk után: a Bayern München elleni 0-6-os vereséget követően a Heidenheim (2-0) és a Mainz (1-0) ellen is kapott gól nélkül nyert, és jelenleg a tabella hetedik helyén áll. Orbán mindhárom bajnokit végigjátszotta, annak ellenére, hogy nyáron – Gulácsi Péterhez hasonlóan – az ő esetleges távozása is téma volt a magas fizetése miatt.
A forduló válogatottjába Orbán mellett a címvédő Bayern München sztárja, Harry Kane is bekerült, aki két góljával a Hamburg elleni 5-0-s győzelem egyik hőse volt. Az angol támadó egyedüliként már másodszor kapott helyet a szezon álomcsapatában.
A Bundesliga 3. fordulójának álomcsapata a Kicker szerint:
Diant Ramaj (Heidenheim) – Konrad Laimer (Bayern München), Loic Badé (Leverkusen), Willi Orbán (RB Leipzig), Alejandro Grimaldo (Leverkusen) – Maximilian Arnold (Wolfsburg), Nathan Tella (Leverkusen), Samuel Mbangula (Werder Bremen) – Igor Matanovic (Freiburg), Fisnik Asllani (Hoffenheim), Harry Kane (Bayern München).






