RETRO RÁDIÓ

Botrány a Csíkszereda meccsén, békésen söröző magyarokat vittek el a csendőrök

LL
Szerző
LL
Létrehozva2025. 07. 26. 09:00

Hat magyar szurkolót vezettek ki, büntettek meg sörözésért. A Csíkszereda elnöke szerint erődemonstráció zajlott.

"Botrány: magyarokat, nőt és fiatalkorút is elvittek a román csendőrök meccs közben" - közölte címében a Magyar Nemzet a román labdarúgó-élvonalban újonc Csíkszereda péntek esti hazai mérkőzésén történtekről. A székelyföldi csapat ezúttal a Rapid Bukaresttől kapott ki (0-2) a bajnokság harmadik fordulójában. A félidőben csendőrök jelentek meg a lelátón, hogy elvigyenek néhány magyar szurkolót. 

Sör miatt büntették a csíkszeredai szurkolókat
Sör miatt büntették a csíkszeredai szurkolókat       Fotó: Facebook/fkcsikszereda

A bűnük mindössze annyi volt, hogy sört ittak egy futballmeccsen, miközben a román sajtó öles betűkkel írja, hogy törvényt szegtek. Az eljárás Szondy Zoltán, a Csíkszereda elnöke szerint vicckategória, csak erőt akartak demonstrálni ellenük.

Csíkszeredai szurkolókat pécéztek ki

A nyíltan a magyarságot képviselő FK Csíkszereda pályáján történtekről a Gazeta Sporturilor öles betűkkel írta, hogy „Törvényt szegtek Csíkszeredában, a csendőrök sürgősen közbeléptek a lelátón”. Felelősségre vonták az alkoholt fogyasztó szurkolókat, akik együttműködőek voltak, követték a rendvédelmi szervek utasításait. A lap több fotót is közzétett arról, hogy a Csíkszereda magyar szurkolói sört isznak, mint írják, a helyi kézműves sörből fogyasztottak, ami alacsony alkoholtartalmú és a szervezők által engedélyezve volt. 

Csakhogy Romániában van egy törvény, amit még nem módosítottak, és ez megtiltja az alkohol fogyasztását sportesemények alatt. Aki ezt megszegi, az ellen szabálysértési eljárás indul, és a rendező klubot is megbüntethetik. Mint írják, a stadionban románul és magyarul is elhangzott a figyelmeztetés. 

Ugyanakkor ahogy azt a román lap is írja, ez a törvény hamarosan megváltozik Romániában, így a legfeljebb 5 százalékos alkoholtartalmű italok engedélyezettek lesznek. Ez péntek este hivatalosan még nem volt így, bár a gyakorlat eddig nem ezt mutatta.

A Nemzeti Sport tudósítója a helyszínről megerősítette, hogy hat magyar szurkolót vittek el a román csendőrök a Csíkszereda meccse alatt, akik között nő is fiatalkorú is volt. Helyben hozott azonnali döntés keretében 50 eurós bírságot kaptak, és fél évre kitiltották őket a csíkszeredai stadionból. 

A Csíkszereda elnöke, Szondy Zoltán szerint csak erőt akartak demonstrálni ellenük, korábban nem ellenőrizték szigorúan ezt a szabályt.

– Tudtunk erről a törvényről, érvényben van az első és a másodosztályban is, rajta van a belépőjegyeken is, hogy tilos az alkoholfogyasztás a stadionban, mégis különös, hogy most hirtelen milyen fontos volt a csendőrségnek ezt ellenőriznie,

szerintem ez a vicckategória, eléggé egyértelmű, hogy erődemonstráció volt a részükről

– nyilatkozta Szondy Zoltán.

 

Ripost hírek
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.