RETRO RÁDIÓ

Szánalmas magyarázkodás, ezért alázta porig az UEFA az EL-győzteseket

Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2025. 05. 22. 15:25

Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) közleményt adott ki az Európa-liga-döntő után, ahol három Tottenham-játékos nem kapott érmet a lefújást követően.

Kínos jelenetek játszódtak le csütörtök éjszaka Bilbaóan, a labdarúgó Európa-liga döntőjét követő díjátadón, melyen nem jutott mindenkinek érem a győztes Tottenham Hotspur csapatában. Az UEFA később közleményben magyarázkodott a kínos jelenetek miatt. A fináléban a londoni gárda 1-0-ra legyőzte a szintén angol Manchester Unitedet. 

Aleksander Ceferin, az UEFA elnöke az Európa-liga-döntő során
Aleksander Ceferin, az UEFA elnöke az Európa-liga-döntő során             Fotó: Anadolu via AFP

Magyarázkodik az UEFA

A sor végén maradt játékosoknak Aleksander Ceferin, az UEFA elnöke csak egy meleg kézfogást tudott adni. Az UEFA később megmagyarázta a történteket, a szövetség szerint a problémát az okozta, hogy a vártnál több londoni játékos tűnt fel, gondolva itt elsősorban a sérültekre és egyéb stábtagokra.

Sajnálatos módon nem volt elegendő érem a színpadon a trófea átadásakor, mivel a játékosok számában váratlan eltérés történt. Az eredeti számításainkkal szemben több csapattag - köztük sérült játékosok is - vett részt az ünnepségen.

Az UEFA azonban mindenkit próbált megnyugtatni: az ünnepség után azonnal intézkedett, és a pórul járt játékosok (Rodrigo Bentancur, Cristian Romero és Szon Hung Min) már az öltözőben megkapták az érmüket.

A mérkőzés összefoglalója: 

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.