RETRO RÁDIÓ

Mélyütés Gulácsinak és Orbán Willinek, Lőw Zsolt megmondta róluk a véleményét

MM
Szerző
MM
Létrehozva2025. 05. 29. 20:50

Magyar edzőjük mondta el, miért nem ők a csapatuk vezérei. Gulácsi Péterről és Orbán Williről is őszintén elmondta a véleményét Lőw Zsolt.

A jelenleg Brazíliában túrázó RB Leipzig két magyar válogatott játékosának is bizonytalanná vált a jövője a német futballklubnál. Pedig az egyaránt 10 éve Lipcsében szolgáló Gulácsi Péter és Orbán Willi pályán nyújtott teljesítményére nemigen lehetett panasz, sőt! A 35 éves kapus volt a csapat legjobbja a szezonban, a 32 éves csapatkapitány pedig védő létére öt gólt is szerzett a bajnokságban. Csakhogy a gyengén sikerült szezon és a Bajnokok Ligája-bevételek elapadása miatti spórolás a már karrierjük csúcsán túljutott, sokat kereső klubikonokat is a gyökeres változtatásokra kényszerülő vezetők célkeresztjébe állíthatja.

Lőw Zsolt (jobbra) szerint sem Gulácsi Péter (balra), sem Orbán Willi nem klasszikus vezérek
Lőw Zsolt (jobbra) szerint  Gulácsi Péter (balra) és Orbán Willi sem klasszikus vezér         Fotó: rbleipzig.de

A megbízott vezetőedzőként posztjáról a hazaérkezés után távozó Lőw Zsolt a minap a klubnál szerzett tapasztalatairól beszélt. A magyar edző elpanaszolta, hogy a kinevezése utáni átmeneti fellenülés után nála is ugyanazok a válságjelenségek jöttek elő, amelyekbe belebukott az elődje, Marco Rose is. Abban látja a legnagyobb problémát, hogy a csapat a legkisebb ellenállás hatására tíz egyéni játékosra bomlik – hiányoznak ugyanis azok a vezéregyéniségek, akik a bajban az élre állnak és a többieket is képesek magukkal ragadni. A vezető szerepe szerinte leginkább alkalmas Xaver Schlager és David Raum gyakran hiányoztak sérülés miatt. 

Gulácsi és Orbán nem klasszikus vezérek

Adódik a kérdés, hogy a példaképnek számító, régóta a klubot szolgáló rutinos focisták – mint például Gulácsi, Orbán, Yussuf Poulsen, Lukas Klostermann és Kevin Kampl – miért nem bizonyultak ilyen értelemben véve vezérnek?

– Ebből a szempontból az életkor és a klubnál töltött évek száma másodlagos. Mind az öten már akkor az RB-nél voltak, amikor korábban itt dolgoztam Ralf Rangnick és Ralph Hasenhüttl pályaedzőjeként. 

Nagyon megbízható játékosoknak ismertem meg őket, akik nagyon jól dolgoznak és együttműködnek, de nem azok a klasszikus vezérek 

– mondta Gulácsiékról a vezéregyéniségeket hiányoló Lőw Zsolt.

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.