RETRO RÁDIÓ

„Szoboszlai arrogáns volt” – Az átvert német kapus reagált a pimasz tizenegyesre

LL
Szerző
LL
Létrehozva2024. 11. 20. 12:15

Alexander Nübel védte meg a magyar egyenlítő gól szerzőjét. Szerinte csak elismerést érdemel Szoboszlai Dominik.

Szoboszlai Dominik kedden a világ egyik legjobb csapata elleni pontot érő góllal tette emlékezetessé az 51. válogatottságát. Pedig Alexander Nübel a keddi magyar-német Nemzetek Ligája-meccs (1-1) során több nagy magyar gólhelyzetnél védett bravúrosan, de a 99. percben Szoboszlai átejtette őt azzal, hogy büntetőből – míg a kapus a jobb sarok felé vetődött, a labdának lazán alábökve középre helyezett. Míg például a Kicker a „szemtelen”, az UEFA honlapja a „vakmerő” jelzővel illette a magyar csapatkapitány cseles tizenegyesét, egy német tudósító arról kérdezte a VfB Stuttgart kapusát: egyetért-e azzal, hogy „Szoboszlai arrogáns volt”, amikor a legendás csehszlovák Antonín Panenkáéra emlékeztető mozdulattal ejtette át.

Szoboszlai nagyon átverte Nübelt
Szoboszlai nagyon átverte Nübelt / Fotó: dpa Picture-Alliance via AFP

A több német lapban 1-es (a lehető legjobb – a szerző) osztályzattal honorált Nübel – aki már a lefújás után, a gyepen kedélyesen mosolyogva beszélte meg a gólt Szoboszlaivalvédelmébe vette a korábbi lipcsei, most liverpooli középpályást.

A labda bement, ez számít, ehhez csak gratulálni lehet neki. Persze számomra ez nagyon keserű és nem nézett ki jól, nem is volt kellemes érzés, hiszen átvert

– reagált a felvetésre Nübel, aki korábban többek között Schäfer András lövésénél, Nagy Zsolt és Varga Barnabás ziccerénél is bravúrosan védett.

A német meccsbeszámolók címeiben több helyütt az ő érdemeként írtak („Köszönjük meg Nübelnek”, „Nübel-gála”) arról, hogy a Nationalelf megúszta vereség nélkül a Puskás Arénában.

– Jó meccs volt, akadt bőven tennivalóm. Volt alkalmam bizonyítani, ennek örülök – mondta a kapusposztért Manuel Neuer visszavonulása és Marc-André ter Stegen súlyos sérülése után Oliver Baumann-nal versengő Nübel.

Szappanossal gyakorolt Szoboszlai 

Maga Szoboszlai a büntetőről elárulta: előre elhatározta, hogy így fogja rúgni, sőt az edzéseken be is gyakorolta ezt a fajta lövést.

– Gyakoroltam, a kapusunkat, Szappanos Petit fel is idegesítettem vele az edzésen. Úgy voltam vele, hogy eddig 19-et rúgtam a kapusok jobb kezéhez, most pedig azt gondoltam, ha a 93. percben középen marad, akkor le a kalappal előtte! – nyilatkozta Szoboszlai Dominik az M4 Sport közvetítésében.

A Németország és Hollandia mögött az A3-as csoport harmadik helyén végzett magyar válogatott legközelebb 2025 márciusában oda-visszavágós osztályozót játszik az A-divízióban maradásért. Marco Rossi szövetségi kapitány csapata a B-liga csoport másodikjai (Ukrajna, Görögország, Ausztria és Törökország) közül a pénteki sorsoláson kap ellenfelet.

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.