Ilyet még nem látott: Magyar Péter rászólt egy árvízi önkéntesre, hogy ne lapátoljon

Szerző SK

Létrehozva: 2024.07.31.
Módosítva: 2024.07.31.

Milák Kristóf ezüstérmes az olimpián!

Az úszó 200 méter pillangón szinte végig vezetett, a francia Marchand a hajrában győzte le őt.

Meglepetés a 200 méteres pillangóúszás döntőjében a párizsi olimpián. A címvédő Milák Kristóf szinte végig vezetett a versenyben, a hajrában azonban a 15 ezer francia által buzdított Leon Marchand legyőzte őt.

A rajt után Milák Kristóf az első métereken az élre állt, 50 méternél az első helyen fordult az eddigi legjobb párizsi részidejével, 24,32 másodperccel. Féltávhoz érve hat tizeddel vezetett Marchand előtt, 52,86-tal. A harmadik hossz végén is hasonló volt a különbség, 1:21,52-vel, 72 századdal vezetett. Majd az utolsó 50 méteren Marchand el kezdett rá közelíteni, és egyéni csúccsal, 1:51,21-gyel a francia nyert. Milák 1:51,75-tel ezüstérmes lett.

Milák ezüstérme a magyar olimpiai csapat második érme Párizsban.