Szerző MM

Létrehozva: 2024.02.05.
Módosítva: 2024.02.05.

Káosz Berlinben: Dárdai közbeavatkozott, óriási botrány kerekedett

A dobálózó szurkolók miatt 33 percig állt a játék a Hertha és a Hamburg rangadóján. Végül Dárdai Pálnak kellett meggyőznie a drukkereket.

Balszerencsés vereséget szenvedett a Hertha labdarúgócsapata a német Bundesliga másodosztályában a feljutásért harcoló Hamburgtól. Dárdai Pál csapata rossz helyzetkihasználása miatt idei három meccséből egy döntetlen mellett már másodszor maradt alul. A résztvevők dolgát nehezítette, hogy a berlini szurkolók minden eddiginél messzebb mentek a befektetők túlzott hatalma elleni tüntetéshullámban: tiltakozásuk kifejezéseként annyi teniszlabdát hajigáltak a pályára  (a kutyás gazdiktól ismert labdadobó eszközökkel), hogy 33 percre félbeszakadt a második félidő.

Dárdai Pál rábeszélte a szurkolókat, hogy hagyják abba a dobálózást
Dárdai Pál rábeszélte a szurkolókat, hogy hagyják abba a dobálózást         Fotó: Getty Images

"Amikor egy idő után lehívtam a pályáról a csapatokat, az már az utolsó figyelmeztetés volt, mindenki tudta, utána mi következik. Nem álltunk távol tőle, órákig mégsem várhattunk volna, amíg a szurkolók abbahagyják" – nyilatkozta Daniel Schlager játékvezető, arra utalva, hogy már a határán volt az egész meccs lefújásának.

A röpködő teniszlabdák csak azután fogytak el, hogy Dárdai maga sétált a Hertha-tábor elé, és hosszasan vitatkozott a vezérszurkolókkal.

Beszéltem velük, azt mondták, ők sem akarják, hogy lefújják a meccset. Tartották a szavukat, minden rendben. Habár a szünet kicsit túl hosszúra nyúlt

– mondta a magyar edző.

Ha nem is rögtön, de némi késéssel minden Hertha-szurkolóhoz eljutott az üzenet, így egy idő után abbahagyták a dobálózást és folytatódhatott a meccs (1-2).

Hogy a labdahajításra használt katapultokat (a kutyás gazdik jól ismert eszközét) és a rengeteg teniszlabdát hogyan sikerült becsempészni a stadionba, rejtély. A közösségi oldalakon azzal viccelődnek, hogy előbbieket hátvakaróként engedhették be a biztonsági őrök.

Dárdai szerint egyébként a játék és a helyzetek alapján „lazán” szerezhettek volna pontokat a favorit vendégek ellen.

Németh először volt kezdő a Hamburgban

Dárdai Márton és Bence sérülése miatt ezúttal csak Dárdai Palkó játszott a Herthában (tavaly szeptember óta először kezdőként, a 60. percig) a magyar vezetőedző három fia közül. A vendégcsapat kezdő tizenegyében is volt egy magyar válogatott támadó: a 21 éves középcsatár, Németh András most először nem csak csereként lépett pályára a HSV-ban. Két ígéretes fejese közül az egyik kapufát talált.

Látni kell a madridi Bajnokok Ligája-dráma fő pillanatait!