Létrehozva: 2023.08.30.

Jól fizetett a súlyos kudarc, 28 milliót keresett egy vereséggel a magyar teniszező

Balázs Attila védett ranglistapontjaival indulhatott az év utolsó Grand Slam tenisztornáján, a US Openen, ahol mindössze 74 perc játék után kikapott Danyiil Medvegyevtől. Anyagilag azonban rendkívül jól járt.

Balázs Attila makacs sérülése miatt az idei évben csupán három mérkőzést vívott, ezeket egytől-egyig elvesztette. Védett ranglistapontjainak köszönhetően viszont részt tudott venni az idei utolsó nagy Grand Slam-torna, a US Open főtábláján, ahol a harmadik helyezett Danyiil Medvegyev várt rá. Az orosz a legendás Arthur Ashe Stadionban elképesztően simán, mindössze 74 perc alatt 6:1, 6:1, 6:0-ra győzött.

Tennis:US Open-Day 2
Danyiil Medvegyev (jobbra) fogadja Balázs Attila gratulációját Fotó: AFP

Balázs összesen két játékot tudott megnyerni, hiába a centerpálya, a 34 éves játékos csalódottan nyilatkozott a párharcot követően, a hálónál elnézést kért Medvegyevtől, hogy ennyire gyengén játszott.

Hazudnék, hogyha azt mondanám, élveztem a mérkőzést, és nagy élmény volt számomra, mivel egy percig sem élveztem. Fel voltam rá készülve, hogy rendkívül nehéz lesz a játék, de sajnos közel sem tudtam kihozni magamból a maximumot

– értékelt a Tennis4U oldalán Balázs Attila.

Az viszont biztos, hogy anyagilag nem bánkódhat, a villámgyors kiesés ellenére is 81 500 dollárral lett gazdagabb, ami nagyjából 28,5 millió forintnak felel meg. Ezt azt jelenti, hogy Medvegyev ellen percenként 385 135 forintot keresett, az „óradíja” így kicsivel több, mint 23 millió forint volt.

Jó hír viszont, hogy a másik két magyar férfi teniszező, Fucsovics Márton és Marozsán Fábián is továbbjutott. Előbbi közel 4,5 órás csatában győzte le a hazai közönség előtt játszó Sebastian Kordát, utóbbi szintén ötszettes összecsapáson múlta felül a rutinos Richard Gasquet-et. A hölgyeknél Udvardy Panna bár megnyerte az első szettet Ajla Tomljanović ellen, az ausztrál teniszező végül fordítani tudott.

Az atomháborúra készülnek: Vlagyimir Putyin drámai látogatást tett

Kiderült Marco Rossi félelmetes elgondolása: vadállatként készül a válogatott a németek ellen