5°C
9°C

Miklós névnapja

RETRO RÁDIÓ

Marco Rossi is felfigyelt rájuk: ők lehetnek a jövő sztárjai

Marco Rossi is felfigyelt rájuk: ők lehetnek a jövő sztárjai
Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2019. 05. 15. 14:49

Teljes mértékben felülmúlta a várakozást az U17-es magyar labdarúgó-válogatott az írországi Európa-bajnokságon. Már a felnõtt együttes szövetségi kapitánya, Marco Rossi is üzent a csapatnak.

Két éve ugyanúgy a negyeddöntőig jutott az U17-es magyar válogatott az Eb-n, mint a mostani alakulat. Akkor Szoboszlai Dominik volt a csapat hőse, aki azóta bekerült a Salzburg felnőtt csapatába, és Marco Rossi is szerepet adott neki a nagy válogatottban.

Nagy kérdés, hogy a jelenlegi U17-es együttesből ki jut el a legmagasabb szintre, mindenesetre Rossi kapitány azt írta, reméli, az igen közeli jövőben számíthat rájuk. De vajon hány játékosnak van valós esélye erre?

A két évvel ezelőtti U17-es válogatottat Szélesi Zoltán vezette, és a %RIPOST%-nak elmondta, ebben a csapatban is óriási a potenciál.

"Valóban vonhatunk párhuzamot a két csapat között, de ennél a válogatottnál inkább a csapategység az erősebb, mint sem Szoboszlai Dominikok szaladgálnának a pályán - magyarázta Szélesi, hiszen Szoboszlaiért immár sztárcsapatok állnak sorba, és 19 éves kora ellenére máris 20-30 millió euró a vételára. - Hosszú az út, ameddig eljutnak a felnőtt válogatottig, Szoboszlainak is két évbe tel."

Szélesi jelenleg a Puskás Akadémia U17-es csapatát irányítja, és úgy véli, a srácoknak meg kell vívniuk a saját harcaikat.

"Ha ki kéne emelnem játékosokat, akkor Hegyi Krisztiánt mondanám először. Jó alkatú kapus, bravúrokra képes, jól meccsel, lábbal is kiváló, a West Ham szerződtette. Zuigeber Ákos gólerős, feljebb játszik a korosztályánál, nagyon jó bal lába van, ami hiánycikk. Németh András máris Belgiumban szerepel, a Genknél jó kezekben van. Meg kell vívniuk a saját harcukat."

Az U17-es válogatottnak Posztobányi Patrik a csapatkapitánya, aki Szélesi csapatában szerepel.

"Posztobányit több európai sztárcsapat figyeli. Jéghideg profi, tanul, intelligens, oda figyel az étkezésre, a megjelenésre, mindent alárendel a futballnak. Tudja, mi a célja, mi szeretne lenni, erős karakter. Ezen tulajdonságai miatt ő a csapatkapitány, ezért hallgatnak rá a srácok."

A vb-szereplés a tét

Habár az U17-es magyar válogatott 11-esekkel elbukta a spanyolok elleni negyeddöntőt, a három győztes csoportmérkőzésével benne van a két legjobb kiesőben. Ez azt jelenti, hogy Preisinger Sándor együttese az ötödik helyért Belgiummal meccsel, a párharc győztese pedig kijut az őszi, brazíliai világbajnokságra.

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.