RETRO RÁDIÓ

Hihetetlen nyilatkozat hagyta el a magyar pólósztár száját

Hihetetlen nyilatkozat hagyta el a magyar pólósztár száját
HBK
Szerző
HBK
Létrehozva2019. 04. 08. 17:41

A magyar válogatott a világ legjobb csapatait megelõzve nyerte meg az Európa Kupát. Nagy Viktor nem csak a döntõben volt elemében.

A magyar férfi vízilabda-válogatott parádés teljesítményt nyújtva nyerte meg Zágrábban az Európa Kupát, a döntőben a házigazda horvátokat győzték le a mieink 10–8-ra. A finálé után Märcz Tamás szövetségi kapitány és a finálé legjobb játékosának megválasztott Nagy Viktor is elégedetten értékelt.

A magyar csapat a horvátok előtt Montenegrót és Olaszországot győzte le, mind a három válogatott a világelithez tartozik. Szintén fontos kiemelni, hogy a csapatok a lehető legerősebb összeállításukban vágtak neki a tornának, ami még inkább felértékeli a magyar csapat végső sikerét.

„Egy olyan új eseményen vagyunk túl, ami az egyik legmagasabb szintű világverseny, még ha a rangja egyelőre nem egyenlő a világbajnokságéval vagy az olimpiával. Most itt volt a világ talán nyolc legjobb csapata, komplett kerettel, és innen sikerült kiemelkedni. Szerettünk volna három jó mérkőzést játszani, lemérni hogy hol tartunk, és eljutni minden meccsen a végsőkig, hiszen győzni szerettünk volna, ez száz százalékban megvalósult. Ez a siker tartást fog adni a játékosoknak, kifelé pedig egy nagyon jó jel, hogy velünk igenis számolni kell” – nyilatkozta a Magyar Vízilabda Szövetségnek a helyszínen Märcz Tamás szövetségi kapitány.

„Meccs előtt Dumi (Varga Dénes) és Pufi (Hárai Balázs) levert UNO-ban, amiért én dühbe gurultam, és ez lett a vége... A viccet félretéve, nagyon jó a csapat, kiváló a hangulat, nagy az alázat és megvan a munka is. Örülök, hogy ilyen jó eredményt értünk el a három nap alatt, mert rengeteg meccset játszunk a bajnokságban és a nemzetközi kupákban egyaránt, ezért nagyon keveset tudtunk együtt készülni. Az új szabályokra sikerült kifejezetten jól reagálnunk, emellett pedig minden játékos a szívét-lelkét beletette ebbe a győzelembe!"mondta a magyar válogatott kapuját pazar formában védő Nagy Viktor.

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.