Házkutatást tartottak az NB I-es focista lakásában

Szélsõséges iszlamistákat pénzel, vagy rászorulókon segít? Elítéli a radikálisokat, mégis a támogatásukkal vádolják.

Házkutatást tartottak Änis Ben-Hatira berlini otthonában. 800 német rendőr 90 helyszínen hajtott végre országos razziát. A hatóságok egy németországi központú muszlim szélsőséges szervezet után nyomoznak. A Honvéd tunéziai-német légiósa tagadja, hogy radikálisokat támogatna, ő csakis jótékony céllal ad a pénzéből.

 

Dárdai Pálnak pár éve egy csapattársa felpofozása miatt lett elege belőle a Herthánál, a német hatóságok viszont súlyosabb dolgokkal gyanúsítják Ben-Hatirát. Régóta visszatérő vád, hogy a 101 Bundesliga-meccsen szerepelt középpályás szélsőséges szalafistákkal is kapcsolatban álló szervezetet támogat az alapítványával.

Az interneten többek közt olyan videók láthatóak az Ansaar tevékenységéről, hogy a pénzből ivóvízhez és ételhez juttatják a rászorulókat. Honlapjuk szerint 36 országban építenek kórházakat, iskolákat, anyaotthonokat és árvaházakat, több mint 800 ivókutat fúrtak.

 

A Honvéd utóbbi meccseit kisebb sérülés miatt kihagyó Ben-Hatira továbbra is kategorikusan tagadja, hogy bármi köze lenne iszlám szélsőségesekhez.

Méltatlannak tartom, hogy olyasmivel hoznak összefüggésbe, amiktől mindig világosan elhatárolódtam: a radikalizmus és a terrorizmus minden formájától. Nincs semmi rejtegetnivalóm, bárkit szívesen látok.

Legközelebb nyugodtan várják meg, míg Berlinbe megyek, és akkor magam nyitok ajtót"

- üzente a T-Online cikkében Budapestről a Berlinben született focista , aki több segélyakcióban is segítette a szélsőséges vádakkal illetett németországi Ansaar szervezetet.

Ben-Hatira az Instagramon is üzent az ügyről: mint mondta, a sajtótól tudta meg a Berlinben történteket. Tehetetlennek érzi magát, mert fogalma sincs, mit akarnak tőle, mit keresnek nála. Most is hangsúlyozta, mennyire ellene van minden „sz*r” szélsőségességnek.

Csütörtökön a Herthától és pályafutása minden más klubjától elnézést kért a Twitteren, amiért ilyen kínos üggyel hozzák őket összefüggésbe miatta. Egyúttal jelezte:

Ti mind tudjátok, hogy soha, senkinek nem okoznék kárt!

 

"Klubunk is tisztában van Änis Ben-Hatira múltjával, tudunk a korábbi, kisebb és nagyobb viharokat kavaró történetekről, a Budapest Honvéd azonban labdarúgóként tekint Änis Ben Hatirára, és úgy gondoljuk – ahogy a bundabotránya után Davide Lanzafame – a tunéziai-német középpályás is megérdemel egy újabb esélyt. Ezt az esélyt pedig megkapja klubunktól”

– közölte a kispesti klub februárban, miután másfél éves szerződést kötött vele George F. Hemingway.

Lapunk most a házkutatás apropóján újra érdeklődött a klubnál, amelyet pár napja már a kínos ügyet megöröklő új tulajdonosok vezetnek.

"Természetesen klubunk is értesült a német rendőrség akciójáról, amely során játékosunk, Änis Ben-Hatira berlini otthonában is házkutatást tartottak. Az akció középpontjában az észak-rajna-vesztfáliai székhelyű Ansaar International áll, amellyel a rendőrség tájékoztatása szerint Ben-Hatira többször is együttműködött, a rendőrség gyanúja szerint pedig a szervezet támogatja a radikális iszlamista csoportot, a Hamászt. Klubunk természetesen már Änis Ben-Hatira leigazolásakor is tisztában volt a játékos múltjával, az őt ért vádakkal.

Ben-Hatira elmondta nekünk, hogy a vádak alaptalanok. Mi mindaddig hiszünk játékosunk ártatlanságában, amíg be nem bizonyosodik annak az ellenkezője.

– reagált a %RIPOST% kérdésére a Honvéd.

Ez is érdekelhet

origo.hu

Hogyan látják a realisták az orosz-ukrán háborút?

origo.hu

Megszólalt a válófélben lévő Tápai Szabina

borsonline.hu

Fotó bizonyítja: Vele töltötte a szombatot Kucsera Gábor

hirtv.hu

Hárommilliárdos áfacsalás miatt hallgatott ki húsz embert az adóhatóság

ripost.hu

Háború: nyitott koporsóban búcsúztatták a bahmuti pokolban megölt kárpátaljai alezredest

hirtv.hu

Délutántól újra teljes vonalán jár a 3-as metró

origo.hu

Ijesztő: egyre soványabb Kelemen Anna

travelo.hu

El kellett altatni az aligátort, miután bekopogtatott egy házba

szoljon.hu

Közel negyvenezer áldozat van Magyarországon, mégis keveset tudunk az emberkereskedelemről (x)

ripost.hu

Ennek a három csillagjegynek lendületet és újrakezdést ígér a Kos újhold

ripost.hu

Sztárban Sztár: szivárványos, szexi sellőnek öltözött Tóth Andi

ripost.hu

Szarvak nőttek ki a fején, 140 évesen meghalt a híres Kecskeember

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek

TÜZELŐÁLLÁS

Kell a Fradi-bravúr: Hátrányból sem lehetetlen továbbjutni

TÜZELŐÁLLÁS

"A legboldogabb szülők leszünk" – örömhírről számolt be a magyar sztársportoló

TÜZELŐÁLLÁS

"A szurkolók egyszerűen nem engedik" - a Fradi focistája a nagy meccs előtt üzent

TÜZELŐÁLLÁS

Veszélyben érzi magát Budapesten a Fradi ellen készülő Leverkusen világhírű edzője

TÜZELŐÁLLÁS

Erre várt mindenki, Schumacher fia végre megtörte a csendet

TÜZELŐÁLLÁS

Megszólalt a közellenség kapus: exkluzív ajándékkal kárpótolja a megbántott kisfiút

TÜZELŐÁLLÁS

Reagált a megalázott MTK-s kisfiú apja: találkoznának a kíméletlen diósgyőri kapussal