Létrehozva: 2019.04.12.

Dráma a szőnyegen: Elképesztő, mit művelt a magyar birkózónő

Németh Zsanett felkészülését térdsérülés hátráltatta, de ez sem akadályozta meg az éremszerzésben.

A nehézsúlyú Németh Zsanett bronzérmet nyert a bukaresti birkózó Európa-bajnokságon. Mindezt úgy, hogy makacs sérülés hátráltatta őt az edzéseken, miközben a tornára készült.

Az UTE versenyzője 6-1-re múlta felül a norvég Iselin Maria Moen Solheimet a helyosztón, ezzel 2017-es ezüstje után megszerezte pályafutása második Eb-medálját.

„Nagy volt rajtam a nyomás, mert jobb eredményeim vannak, így győzelmet vártak tőlem, de én is magamtól. Az egész versenyen nyújtott teljesítményem alapján megérdemeltem ezt a bronzérmet” – értékelt az MTI-nek a 76 kilós kategória harmadik helyezettje, aki szerint a mostaninál jobb felkészüléssel megszerezheti olimpiai kvótáját a világbajnokságon. Jobb is tud ennél lenni – mondta –, de ezúttal térdsérülés hátráltatta az edzéseit.

Zsanett a tavalyi budapesti világbajnokságon is megmutatta, mekkora szíve van. A 76 kilogrammos súlycsoportban küzdő sportoló bejutott az elődöntőbe, ahol a világ- és Európa-bajnok török Yasemin Adar várt rá.

Sajnos a meccs elején Zsanett jobb térde csúnyán megsérült, amikor megpróbált levédeni egy aláfordulást. Attól a pillanattól kezdve nem volt esélye a győzelemre, de a szíve vitte előre, az érzelmeivel is küszködve folytatta a birkózást, de nem nyerhetett.