Létrehozva: 2016.09.14.

18 évet vártunk a csodára, újra a legjobbak között a magyarok

Ha nehezen is, de zsinórban az ötödik selejtezõs meccsét is behúzta a válogatott. Szombaton óriási örömünneplésre lehet számítani az utolsó hazai mérkõzésen.

A magyar férfi kosárlabda-válogatott 68-65-re nyert Luxemburgban, így az utolsó mérkőzéstől függetlenül már most kijelenthető, hogy kijutott a jövő évi Európa-bajnokságra! Hanga Ádámék szombaton a macedónok ellen fejezik be a selejtezősorozatot, óriási hangulat várható az utolsó hazai meccsen.

A magyarok remekül kezdtek a G-csoportban, hazai pályán elverték Nagy-Britanniát, és bekövetkezett az, amiben kevesen hittek: négy találkozó után is megmaradt a hibátlan mérleg, Macedóniát hazai közönség előtt legyőzni különösen nagy fegyverténynek számított.

Luxemburg ellen sorozatban a harmadik idegenbeli meccsét játszotta Magyarország, meg is látszott a fizikai és szellemi fáradtság a játékosokon, az első negyedben fej-fej mellett haladt a két csapat (14–14), a másodikban viszont a luxemburgiak voltak jobbak három ponttal (24–21).

A harmadik negyedben úgy tűnt, hogy visszaáll a világ rendje, Sztojan Ivkovics csapata hét ponttal többet szerzett ellenfelénél, a záró részben viszont kapaszkodni kellett Luxemburg után, egy ponttal meg is nyerték a negyedet (16–15), de így is győzelemmel biztosította be a kijutást a válogatott.

Utólag kiderült, hogy a vereség is belefért volna, mert a három legjobb csoportmásodik egyik helyére pályázó britek nagyon elverték a macedónokat, 89–60-re nyertek. De ez már legyen az ő problémájuk, számunkra az a legfontosabb, hogy Magyarország 18 év után újra ott lesz a kontinenstornán!

Friss képek az orosz-ukrán háborúról

Olaszország válaszolt Macron őrült, világháborús tervére

Földi pokol: közel jár az összeomláshoz a rákbeteg Katalin hercegné

Oroszország úgy veszi, hogy a NATO hadgyakorlata egyértelmű jele annak, hogy az észak-atlanti hadsereg beszáll a háborúba + videó

"Élettelenül fekszik" - Elhunyt a profi sportoló kisbabája, szívszaggató sorokkal búcsúzik

A DK-sok megküldték a Gyurcsány-féle lófejet Magyar Péternek + videó

Áttetsző felsőben mutogatja hatalmas melleit Metzker Viki - kép

astronet.hu

Heti szerelmi horoszkóp 2024. május 4-10.: a szerdai újholdnál megtalálhatjuk a közös nevezőt

Vége: Elbúcsúzott Jákob Zoli, ennyi volt

Közbelép az univerzum, 3 csillagjegyre rátalál az örökké tartó szerelem!

Szentkirályi Alexandra: Már a Szomszédoknak is elegük van

Kőkemény helyesírási teszt: 10 emberből 9-nek nem tűnik fel a különbség