RETRO RÁDIÓ

Drasztikus lépésre szánta rá magát Kiss László tettestársa

Drasztikus lépésre szánta rá magát Kiss László tettestársa
Doris
Szerző
Doris
Létrehozva2016. 05. 13. 08:30

Hiába kért bocsánatot áldozatától az egykori szövetségi kapitány, ez nem szolgált példaként két társa, Lantos László és Várszegi Lajos számára. Sõt, elõbbi feljelentést fontolgat!

Az egész ország felhördült, amikor a nemi erőszakkal vádolt Kiss László 55 év után az RTL Klub kamerái előtt kért bocsánatot Takáts Zsuzsától. Azóta az is kiderült, az egykori szövetségi kapitány közös pert fontolgat korábbi áldozatával az ügy kirobbantói ellen, ám korábbi tettestársai egész más véleményen vannak!

Lantos László, akit 1962-ben Kiss Lászlóval és Várszegi Lajossal együtt elítélt a bíróság az akkor 18 éves Takáts Zsuzsa megerőszakolása miatt, állítólag felháborodva kereste meg a Bors szerkesztőségét az alábbi közleménnyel:

"2016. má­jus 12-én, csütörtökön, a Bors című napilapban – mint mindennap – azóta, hogy a Kiss László-ügy kirobbant, ezzel a té­mával foglalkoznak. A mai számukban, most már mindenen túlmenve, azt írták: levelét azzal zárta egy hölgy, hogy várja a további áldozatok jelentkezését – mert voltak, ez biztos, fiúk is, nekik még nehezebb erről beszélni. Gyakorlatilag Kiss Lászlót és engem becsületünkben megsértettek azzal, hogy a leírtak szerint homoszexuálisok is vagyunk. Bejelentem – többek között – a Bors című lapot személyiségi jog megsértése és becsületsértés miatt beperelem, a rendőrségen, az ügyészségen ez ügyben feljelentést teszek.”

Ez pedig azt jelenti, hogy a díszpolgári címétől is megfosztott Kiss-sel ellentétben társainak eszük ágában sincs bocsánatot kérniük.

Dr. Nagy Henrik, Takáts Zsuzsanna jogi képviselője a Borsnak megerősítette: sem Lantos, sem Várszegi részéről nem érkezett hozzájuk ilyen szándékra utaló jelzés.

 

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.