tóth gabi
Eddig számos olyan döntést hozott a szövetségi kapitány, amivel borzolta a kedélyeket, de az oslói húzása, Kleinheisler László beállítása tökéletes döntésnek bizonyult. Mit tartogat a visszavágóra?
Beiktatása óta Bernd Storck annyi váratlan húzással lepett meg minket, hogy a %RIPOST% biztos benne, vasárnap is előrukkol valamivel. Stábot menesztett, fordulót fújt le és a nép kedvencére mondott nemet.
Miért épp a norvégok elleni visszavágón szakítana eddigi szokásával?
Minden bizonnyal azok voltak kevesebben, akik nem döbbentek meg Storck csütörtöki kezdőcsapatán, és Kleinheisler László beállításán. A szövetségi kapitányok ritkán szoktak ilyen jellegű tétmeccsen újoncot avatni, olyat pedig pláne nem, aki hónapok óta nem játszott bajnoki mérkőzést.
Ekkora mély vízből kevesen jönnek ki élve, és ilyenkor nem a játékost vonják felelősségre, hanem a szakember fejére koppintanak egy nagyot. Ha az újonc felsül, döntő hibákat vét, akkor mindennek elmondják a kapitányt, ha viszont nyerő húzásnak bizonyul, akkor a hátát lapogatják, és a vakmerő lépését dicsérik.
Storckkal az utóbbi történt, nem lehet tőle elvitatni, hogy Kleinheisler beállítása győztes húzásnak bizonyult, és igazából az új taktikai hadrendje is tökéletes választás volt. Persze minden utólag rózsaszín, a meccs harmadik percében, Király emberfeletti bravúrjánál például, egy fabatkát sem adtunk volna a győzelemért.
Storck jól jött ki a csatából, a magyar válogatott sokat tett azért, hogy előnyből várja a visszavágót. Nagy kérdés, hogy a német szakember mivel készül a vasárnapi meccsre, miben látja a továbbjutás zálogát?
Elképzelhető, hogy beigazolódnak az előzetes hírek, és egy kulcsembert a kispadra ültet. Valószínű azonban, hogy nem ez az egyetlen lépés, amivel a visszavágóra készül. Ha ismét sikeres húzással villan, akkor végleg maga mellé állíthatja a hazai közvéleményt, feledtetheti a korábbi bakikat, a románok elleni bátortalan játékot, és a görögök elleni négyest, hiszen a magyar válogatott 30 év után jutna ki egy világeseményre.