
Titkos paktum a királyi családban! András herceg lányai ingyen élnek otthonaikban!
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a RipostA néhai II. Erzsébet királynővel megegyeztek. András herceg lányai apjukkal ellentétben kiváltságosak?
Személyesen András herceg lányainak, Beatrix hercegnőnek és Eugénia hercegnőnek semmit nem kell fizetniük a királyi palotákban való szállásukért. Források szerint ezek díját a király állja.

András herceg lányai, Beatrix és Eugénia lakhatását a király fizeti
Úgy tudni, hogy András hercegnek - aki címei megfosztása után már csak Andrew Mountbatten-Windsor hivatalosan - a két lánya piaci díjat fizetnek londoni otthonaikért, Beatrix a St. James-palotában lakott egy apartmanban, Eugénia pedig a Kensington-palota területén lévő egyik lakóházzal rendelkezett.
Most azonban kiderült az Állami Számvevőszék új vizsgálata szerint, hogy a lányoknak semmit sem kellett fizetniük a költségeket a titkos pénztárca – a király Lancasteri Hercegségből származó magánbevétele – fedezi. A királyi család és vagyonügyeinek vizsgálatával megbízott Nemzeti Ellenőrzési Hivatal jelentése szerint a királyi udvar által a megszállt királyi palotákban bérbe adott ingatlanok esetében a királyi család nem dolgozó tagjai esetében jellemzően a szabadpiaci érték 60 százalékát állapítják meg. Ez amiatt van, mert egy biztonsági kordon mögött találhatók a szállások és ott csak is biztonsági engedéllyel rendelkezők tartózkodhatnak.
Az NAO azonban megállapította, hogy a York nővérek kiigazított bérleti díjai évekig elavult nyílt piaci értékeléseken alapultak. Úgy tudni, azt a megállapodást, hogy a magánkassza (Privy Purse) fizesse a York-nővérek bérleti díját, még a néhai II. Erzsébet királynő léptette életbe, miközben Eugénia maga állta a Kensington-palotában lévő lakóházának felújítási költségeit.
Semmiképpen sem szabadna, hogy a királyi család hivatalos feladatokat el nem látó tagjait a Lancaster Hercegség támogassa. A királyi család már megint teljesen palira veszi a nyilvánosságot
- idézi a Mirror Norman Baker, a korábbi liberális demokrata miniszter és a királyi pénzügyek szakértője szavait.
A jelentésből az is kiderül, hogy a királyi család más, hivatalos feladatokat el nem látó tagjainak, így Mihály kenti hercegnek és hercegnének a Kensington-palotában lévő apartmanját is a király fizeti. Úgy tudni, a néhai királynő beleegyezett abba, hogy 2009 után is tovább fizesse a rokonai költségeit, a király pedig továbbra is tiszteletben tartja édesanyja ezen kötelezettségvállalását.






