5°C
17°C

Imola, Szervác névnapja

RETRO RÁDIÓ

Bochkor Gábor lánya leérettségizett! Ezt mondta a büszke apuka

Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2026. 05. 13. 14:45

Hihetetlen hogy szalad az idő! Bochkor Gábor lánya, Nóri idén tette le az érettségit! A műsorvezető büszkén mesélt arról, hogy lánya már túl van a megpróbáltatáson.

Bochkor Gábor ritkán enged betekintést a magánéletébe, ám amikor a lányáról, Nóriról van szó, mindig különösen büszkén mesél. A népszerű műsorvezető az elmúlt években tudatosan óvta gyermekét a nyilvánosságtól, most azonban kivételt tett, és a #Bochkor című műsorban árulta el: Nóri nemrég sikeresen leérettségizett.

Bochkor Gábor
Bochkor Gábor büszkén beszélt a lánya sikeréről (Fotó: Ádám János)

Bochkor Gábor és Várkonyi Andrea lánya Nóri leérettségizett

Bochkor Gábor hangján egyértelműen érződött a büszkeség, amikor a lánya tanulmányairól beszélt, és azt is elmondta, hogy az amerikai oktatási rendszer egészen másképp működik, mint a magyar.

Miután az Amerikai Iskolába jár a lányom, ezért ő már lényegében túl van mindenen... Tehát nem úgy csinálják, hogy egybe terelnek mindent, és akkor most felelni kell, és visszaböfögni az összes tudásodat egy hét alatt. Hanem ez szépen szét van osztva, és már megvannak a pontjaik

– mondta a műsorvezető.

Bochkor Gábor a rádióstúdióban
Sosem tiltott semmit sem a lányának (Fotó: Dodó Ferenc)

Bochkor Gábor lánya Nóri mindent kipróbálhatott

A rádiós korábban arról is őszintén beszélt, milyen elvek szerint nevelte a lányát. Bochkor Gábor számára rendkívül fontos volt, hogy Bochkor Nóra szabadon gondolkodó, önálló személyiség lehessen, aki mer kérdezni, véleményt formálni, és nem fogad el mindent automatikusan igazságként. Éppen ezért soha nem akarta túl szigorú keretek közé szorítani. A műsorvezető szerint a tiltás önmagában nem ér semmit, ha nincs mögötte magyarázat. Ezért mindig arra törekedett, hogy a lánya megértse, miért mond valamire igent vagy nemet.

Mindenben kipróbálhatja magát. Lehet véleménye, lehet szava a családban. És lehet ellenvéleménye is. És én mindent, amit gondolok, vagy akár tiltottam neki, azt mindig megmagyaráztam. Hogy kapjon egy indokot, ne csak egy nemet. 

„És nála ebből az fakadt, hogy hihetetlen kreatív, magát nagyon sok területen kipróbáló lány. Nagyon okos. Eszméletlen jó logikával köt össze dolgokat. És nem fogadja el feltétlenül azt, ami igazságként elé van rakva, hanem mindent megkérdőjelez, megvizsgál több irányból. Ez szerintem a hozadéka ennek. Persze, az ilyen emberek kellemetlenek is tudnak lenni bizonyos régiókban vagy foglalkozásoknál. Nagyon remélem, nem olyan foglalkozást választ majd magának. Mert ő nem egy parancskövető gyerek, ez tény. De nem is ezt akartam” – fogalmazott a rádióműsorban Bochkor.

Bár Bochkor rendkívül szabad nevelést vallott, volt egy dolog, amiből sosem engedett: mindig tudni akarta, hogy a lánya éppen hol van. A mai világban erre már különféle applikációk is lehetőséget adnak, és Gábor egyáltalán nem szégyelli, hogy ő is élt ezekkel a lehetőségekkel.

„Én már az a szülő voltam, aki valami nyomkövetőt adott a gyereknek, ha suliban volt és busszal ment A-ból B-be, hogy tudjam, hogy hol van”– árulta el korábban.

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.