tóth gabi
Az énekesnek és feleségének különleges élményben volt része.
Korda György és Balázs Klári voltak idén az Eger Sikeréért Egyesület Szervezésében megrendezésre került közéleti szüret vendégei. Az előadóművészek maguk is kivették a részüket abból, hogy jó bor készüljön a Ferenc-hegy Dűlő zamatos fürtjeiből.
Ráadásul ez azért is számított különleges alkalomnak, mert Korda György életében először vett részt szüreten, ami óriási élmény volt számára.
„Ez életem első szürete, eddig legfeljebb a televízióban láttam, hogy megy az ilyesmi. Rendkívül családias hangulat uralkodik, nagyon jól érzem magam, s ha körülnézek itt, akkor elképzelem, mennyire csodás lehet itt élni. A táj gyönyörű, a levegőbe jó beleszippantani” – árulta el a HEOL-nak Korda György.
Az énekes nem tartja magát nagy borszakértőnek, de az egri borokat szereti, különösen az édes vöröseket.
„A Merlot közelebb áll a szívemhez, de a bikavér természetesen megkerülhetetlen. A borászainkra rendkívül büszke vagyok, annál is inkább, mert pályafutásom során Amerikában vagy Ausztráliában járva is láttam az italboltok polcain a hazai, egri borvidékről származó palackokat. Ezt látni a világ másik felén, egy idegen országban, nos, mindig nagyon jó érzés volt” – tette hozzá a művész.
Heves megye országgyűlési képviselője Nyitrai Zsolt is részt vett a jeles eseményen.
„Már hagyomány, hogy minden esztendőben egy-egy hírességgel kiegészülve részt veszünk a szüreten, idén Balázs Klárival és Korda Györggyel segítettünk a borászoknak, szőlészeknek a kékfrankos szüretében, amely az itteni rozé alapanyaga lesz. Most egy nagyon speciális időszakban vagyunk, hiszen még mindig itt van velünk egy vírus, a szomszédban háború dúl, s elszabadultak az energiaárak. Fontos üzenet most az, hogy az élet nem állt meg, a közösségeknek össze kell jönni, a munkát el kell végezni. A szőlővel foglalkozó szakembereknél érdeklődtem az idei hozamról, hiszen az aszály mindenkit érintett, de azt mondják, a vörösboroknak jó évjárata lehet. Ebben bízunk, a szőlő nagyon finom, remélhetően mi is szakszerű munkát végeztünk, s sikerül rámutatnunk arra, hogy milyen komoly munkát végeznek a szőlészek és borászok, akik nedűikkel messze viszik a jóhírünket” – mondta el a HEOL-nak Nyitrai Zsolt.