Létrehozva: 2015.10.30.

Õket gyászolta idén az egész ország

Ebben az évben is számos magyar híresség veszítette életét, volt aki váratlanul, mások hosszú betegség után hunytak el.

November másodikán elárasztják a temetőket a mécsesek, és a koszorúk, hiszen hallottak napján sokan így állítanak emléket elhunyt szeretteiknek.

Vannak viszont olyanok, akiket nemcsak rokonaik, de egy egész ország sirat, összeállításunkban mi most rájuk emlékezünk.

Buzánszky Jenő

A magyar sportélet egyik legnagyobb alakja volt, az Aranycsapat hátvédjeként ismerte meg az egész világ a nevét. Tagja volt ugyanis az olimpiai győztes csapatnak 1952-ben Helsinkiben, sőt a két évvel későbbi világbajnoki döntőn is a pályára lépett.

A Nemzet Sportolója aktív pályafutása után edzőként és sportvezetőként tevékenykedett.

Buzánszky Jenő a legendás Aranycsapat kezdő tizenegyéből utolsóként távozott el  január 11-én.

Uhrin Benedek

A Sziget Fesztiválon többször is fellépő előadó, Rebeka című számával minden fiatal nagy kedvence lett. A veterán sztár idős korában, a 2000-es évek elején vált ismertté.  De kora ellenére is bejárta fellépéseivel szinte az egész országot.

Ez év februárjában egy combnyaktörést követően rosszul lett, az életét a kiérkező mentősök már nem tudták megmenteni. 92 éves korában, fia karjaiban halt meg.

Czeizel Endre

Az ország legismertebb genetikusa, akit a meddőséggel küzdő nők szinte már mentőangyalaként tartottak számon. Az orvos ugyanis rengeteg magyar párt segített hozzá babához, sőt, még Családtervezési Központot is alapított.

Öt gyermek édesapja, köztük a  43 évvel fiatalabb szerelmétől tavaly született kislánya.

Leukémiában szenvedett, hosszú betegsége után 81 évesen érte a halál.

Harangozó Teri

A magyar énekesnő az 1965-ös Ki mit tud? egyik legnagyobb felfedezettje, sőt ő volt Magyarország első aranylemezének büszke tulajdonosa is.

Halála az egész országot sokkolta, hiszen pár nappal előtte még állapota javulásáról jelentek meg hírek. Az is elképzelhető, hogy kiszakadt mellimplantátumai miatt hunyt el a 72 éves Harangozó Teri.

Göncz Árpád

A rendszerváltás utáni első köztársasági elnök tíz évig viselte tisztségét, előtte pedig íróként, műfordítóként dolgozott. Több könyvet is írt, sőt a Gyűrűk Ura című könyv fordítása is az ő nevéhez fűződik.

Az 1956-os politikai fogságából, hét évvel később amnesztiával szabaduló Göncz Árpád évek óta súlyos beteg volt.

Végül 93 éves korában családja körében távozott el az élők sorából.

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek