tóth gabi
Nem várt indulatokat váltott ki Aurelio vallomása, miszerint nárcisztikus személyiségzavarral küzd.
Óriási vihart kavart a kommentelők körében Aurelio vallomása, miszerint súlyos mentális problémával küzd, állítása szerint nárcisztikus személyiségzavara van.
Az egykori valóságshow-hős önmagát diagnosztizálta egy TikTok-videó láttán, a felismeréstől pedig annyira kétségbeesett, hogy azóta is úgy érzi, orvosi segítségre szorul, ami minden bizonnyal így is van, hiszen a nárcisztikus személyiségzavar nem söpörhető a szőnyeg alá, foglalkozni kell vele.
Aurelio virtuális segélykiáltása viszont egyáltalán nem hatotta meg a netezőket. Az empátia hiánya leginkább azért volt tetten érhető, mert a fiatal hírességet emberrablással vádolják, akár négy év börtönt is kaphat, igaz, a másodfokú tárgyalás még várat magára.
Nos, a kommentelők szívesebben látnák Aureliót a börtönben, mint egy pszichológus kanapéján.
„Komoly vádak vannak ellene, remélem leültetik.”
„Inkább kötélre van szükség, de azt tudok adni.”
„Sittre a kis mocsok, drogdíler emberrablót, majd ott kigyógyítják a kamubajából.”
Ilyen és ehhez hasonló hozzászólások záporoztak a közösségi oldalakon, igaz, ezeknek nagy részét már törölték, érthető okokból.
Mit kell tudni a nárcisztikus személyiségzavarról? A kifejezést Sigmund Freud használta először, és Narkisszosz, a görög mitológia egyik alakja ihlette. Narkisszosz szép fiatal fiú volt, aki beleszeretett a saját tükörképébe. Nárcizmus az, amikor valaki túlzottan önmagát helyezi előtérbe másokkal szemben. Nem egyenlő az egoizmussal, mivel az egoista önző ember, a nárcisztikus pedig önimádó. Természetesen mindenkinek vannak nárcisztikus vonásai, motivációi, ám ha ezek eltérnek a normálistól, akkor már patológiás nárcizmusról beszélünk.