tóth gabi
Gyógymasszőrként kezdte a karrierjét, de végül a kutyák mellett tette le a voksát. Most pedig a kutyamasszőr elárulta, mennyi problémát lehet orvosolni az általa kifejlesztett és szabadalmaztatott eljárással.
Négylábú barátaink fontos helyet foglalnak el a szívünkben, ezért vigyáznunk kell rájuk. Schmidt Henry terápiás kutyamasszőrként rengeteg problémára megoldást nyújt azoknak a gazdiknak, akiknek a kutyája valamilyen mozgásszervi problémában szenved.
"Lassan tizennégy éve dolgozom terápiás kutyamasszőrként. Gyerekkorom óta volt a családban egy vagy több kutya. Eredetileg gyógymasszőrként is tevékenykedem, ahol nagyon sok mozgásszervi problémával találkozom, amelyek masszázskezeléssel javíthatók. Amikor a kutyáim idősebbek lettek, rajtuk is látszottak öregkori mozgásszervi tünetek, például kopások vagy reumatikus problémák. Megpróbáltam segíteni rajtuk azokkal a technikákkal, amik az embereken beváltak. Úgy tűnt, hogy ez náluk is tökéletesen működik! Ez adta az ihletet ahhoz, hogy elkezdjek kutyákkal foglalkozni. Később Németországban részt vettem egy kisállat-fizioterápiás képzésen, az ott tanultak pedig nem sokban különböztek attól, amit kitaláltam. A tudásom alapján létrehoztam egy módszert, amivel segíteni tudok a kutyákon" – kezdte a hot! magazinnak Henry.
"Az idősebb kutyáknál is lehet alkalmazni, de emellett megelőzésre is jó. De a legfontosabb, hogy a mozgásszervi rehabilitációt is segíteni lehet a masszázzsal, tehát ha például egy kutyust trauma ért (törés, baleset), akkor a felépülésben sokat segíthet neki a masszázs. De igaz ez a genetikai okból eredő megbetegedésekre is. Emellett azoknál a kutyáknál is fontos lehet, akikkel a gazdájuk sokat sportol."
A módszert minden kutyafajtánál lehet alkalmazni, kicsiknél és nagyoknál egyaránt. Persze az előfordulhat, hogy időbe telik, mire a kedvencünk megszokja a terápiát.
"Ez egy teljes testes masszázs. Két fő pozíciót alkalmazunk: az állót és az oldalt fekvőt" – folytatta a szakember.
"Figyelembe kell venni, hogy a kutyák nem tudják, hogy mire érkeznek, nem számítanak masszázsra, ezért az első néhány alkalommal előfordulhat, hogy nem értik, mi történik, többször felugranak, ezért szünetet kell tartani. Erre mindig fel vagyok készülve, ezért nem biztos, hogy az első alkalommal összeszokunk."
A módszerrel bámulatos eredményeket lehet elérni, a cél pedig az, hogy a kedvencünk ne szenvedjen, hanem örömét lelje a mozgásban.
Vannak már mérhető eredményeink arról, hogy a masszázzsal meghosszabbíthatjuk a kutyusok életét.
"Persze önmagában a masszázs nem mindig elég: lehet, hogy ki kell egészíteni megfelelő táplálással, úszással, táplálék-kiegészítővel vagy tornával. Az viszont kimutatható, hogy az öregséggel járó mozgásszervi problémák nagy része elcsúsztatható. Persze nem tudjuk örökre meggátolni ezeket, de azt elérhetjük, hogy a kutyánk jobb minőségben élje le az élete utolsó éveit."
Ahogy Henry korábban említette, több problémát is orvosolni lehet a masszázzsal. Azonban mindenekelőtt fontos megállapítani azt, hogy mi okozza a mozgásszervi problémát.
"Sok esetben a mozgáshiány és/vagy a túlsúly okozza a mozgásszervi problémákat. Ezek sajnos nagyon jellemzők. Amennyiben ez a két probléma áll a háttérben, a masszázs önmagában semmiképp sem elegendő, és fontos, hogy a gazdi odafigyeljen a megfelelő táplálásra és mozgásra" – jelentette ki Henry.
Henry nemcsak kutyákat masszíroz, hanem embereket is képez arra, hogy terápiás kutyamasszőrök legyenek. Emellett a gazdiknak is lehetőséget biztosít arra, hogy megtanulják jól masszírozni a saját kutyájukat.