RETRO RÁDIÓ

"Fizikálisan és mentálisan is túl kellett lépnem egy határon" - Lissák Laura a kamerák előtt omlott össze

Létrehozva2023. 12. 06. 09:00

Élete egyik legmegterhelőbb pillanatai voltak, amikor vette fel a táncost a kamera. Lissák Laura beszámolt a drámai percekről.

Lissák Laura a kamerák előtt omlott össze, majd szedte össze magát a teljes kimerültségből, miközben csapattársával, Balogh Edinával több mint két órán keresztül tartottak együtt egy kockát. A Farm Vip negyedik évadának új, embert próbáló versenyfeladata olyan megpróbáltatás elé állította a legutóbbi Dancing With The Stars döntősét, amiről ő maga sem hitte, hogy meg tudja csinálni.

farm sajtótájékoztató
Lissák Laura kamerák előtt omlott össze (Fotó: Szabolcs László)

A kockát nem vethetik el

A rettentően nehéz feladat lényege az volt, hogy két versenyzőnek egymással szemben a talpukkal összenyomva egy kockát kellett megtartaniuk hasizomból addig, amíg a másik csapat le nem ejti a sajátját. Ez eleinte nem hangzott annyira durván...

Amikor megtudtam, hogy mi lesz a feladat, akkor úgy voltam vele, hogy azt a kockát lehet tartani olyan fél óráig. Nem tartottam tőle, vagy nem merült fel bennem, hogy ez nagyon nehéz lenne. Úgy voltam vele Edinával, hogy úgyis izmos a hasunk, együtt tartjuk, így támogatjuk egymást ” – kezdte a Ripostnak Lissák Laura, akinél fél óra volt az első cél, majd gyorsan rémálommá változott a helyzet, amikor már többször letelt ez a fél órás időtartam.

Borzasztó fájdalmak

Másfél órányi kocka-tartás után már olyan megterhelés alá volt véve a lányok teste, amit még egy élsportoló férfi sem bírna ki rezzenéstelen arccal. Laurának át kellett lépnie a korlátokon.

Edinával nagyon durván egyesültek az erőink az első fél óra után, de összességében több mint két órán át tartottuk a kockát. Ilyenkor már olyan fajta fájdalmakban volt részem, amik tényleg megviseltek, de fizikálisan és mentálisan is túl kellett lépnem egy határon” – mondta Laura, aki arcáról tökéletesen leolvasható, hogy valójában mekkora terhelés érhette őt már a sokadik hosszú perc után, a tűző napon.

Fejben dől el

Lissák Laura egy nagyon tudatos és okos nő. Be tudta magának bizonyítani azt, hogyha kikapcsolja az elméjét, akkor bármire képes.

Az a helyzet, hogy én képes vagyok arra, hogy kikapcsoljam az elmémet és túl lépjek minden külső tényezőn. Az életemben és a táncban is sokszor volt ilyen, hogy túl kellett lépnem bizonyos belső határokon. Volt egy pont, amikor lehunytam a szemem és össze kellett szednem magam, mert azt éreztem, nem bírom már tovább, de tudatosítottam magamban, hogy ez csak fájdalom. Kinyitottam a szemem és mintha minden negatív elszállt volna. Utána már megnyertük a versenyt, de egy ilyen után nem volt jó érzés visszamenni folytatni a munkát ” – szögezte le a táncművész, aki bevallotta Balogh Edina jelenléte nélkül nem tudott volna eddig kitartani.

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.