RETRO RÁDIÓ

Kultúrbonbon a Városmajorban

Kultúrbonbon a Városmajorban
P.Petra
Szerző
P.Petra
Létrehozva2017. 07. 26. 14:37

A kiváló magyar orgonamûvész, Rákász Gergely Lords of the Organ-sorozata a hangszer legnagyobb szerzõit és örök életû mûalkotásaikat állítja színpadra

A mostantól nyaranta visszatérő Orgona Lordjai olyan események a hangszer történetében, mint egy-egy bíborszínű könyvjelző az örökkévalóság enciklopédiájában.

A kötet Bachnál természetesen minden évben kinyílik, majd jobban és kevésbé ismert mesterművek között lapozgatunk, a bravúros orgonaátiratok pedig újabbnál újabb nem orgonaszerzőt emelnek a Lordok közé.

Rákász Gergely a Városmajori Szabadtéri Színpad visszatérő vendégeként ad újabb különleges nyáresti koncertet a hangulatos budai színpadon, amely egyszerre kínál jól ismert klasszikus muzsikát, új érdekességeket és meglepő élményeket a hangszerek királyának udvartartásából.

Soha nem hagyom egyedül a hallgatót a zenével.

"Kvázi idegenvezetőként elmondom, hogy mit érdemes tudni a szerzőről, mit és miért éppen úgy írt, milyen élethelyzetben komponálta az adott művet, jó fej volt-e, vagy történetesen bunkó. Ezáltal rögtön az emberrel van kapcsolata a hallgatónak, nem pedig egy absztrakt műalkotással, amit nehéz értelmezni előzetes jártasság nélkül" - nyilatkozta Rákász Gergely.

Száz éve is írtak már olyan minimalista stílusú orgonaművet, amire manapság a diszkókban mulatnak a fiatalok. Bach pedig feltehetően olvasta Platón Az állam című művét. A csodálatos zene és más érdekességek mellet minderre fény derül a Városmajori színpad június 30-i Lords of the Organ című koncertjén.

Bővebb információ és online jegyvásárlás ITT!

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.