tóth gabi
Carla Galli nyilvánosságra hozta a sztárokon is alkalmazott titkos módszereit
Művészek, élsportolók, politikusok, üzletemberek titkos életvezetési tanácsadója immár három évtizede, a magyar parapszichológia bábaasszonyaként emlegetett orosz származású motivációs előadó, sikeres coach, Carla Galli. A személyiség- és szervezetfejlesztő tréner, aki számos hazai és külföldi hírességnek nyújtott már segítséget most megjelent hatodik, "Újratervezés" című könyvében nyilvánosságra hozta az általa kidolgozott sikerprogram, a Master Code System számos elemét és módszerét.
Carla Galli praxisa igazi titkokat rejt, soha napvilágot nem látott információk birtokában van. A hazai hírességek pedig gyakran egymásnak adják nála a kilincset. Sikerkönyvek szerzőjeként, mély elhivatottsággal áll az emberek személyes fejlődésének szolgálatába, legyen szó háziasszonyról, olimpikonról, fodrászról, cégvezetőről, egy kézilabdacsapatról, híres művészről, vagy éppen hazánk valamelyik ismert közszereplőjéről.
Carla Galli jelenleg változás- menedzsmenttel, családállítással és személyes márkaépítéssel foglalkozik, mind cégek, mind magánemberek számára segítséget nyújt a problémák
felderítésében és megoldásában. Carla Galli azokat a belső erőforrásainkat mozgósítja, amelyeknek talán nem is vagyunk tudatában.
Bizony a híres embereknek éppúgy adódnak nehézségeik, mentális gondjaik, mint a civil embereknek; párkapcsolatukban, családi életükben, a gyermeknevelésben, a munkájukban vagy a karrierjükben. Sokan küzdenek problémákkal, depresszióval, stresszel, vagy valamilyen függőséggel.
Ilyenkor a kezelhetetlennek tűnő terhet orvosolni fordulnak hozzám ismert és nem ismert emberek egyaránt. Már aki eljut odáig, hogy felismeri; baj van és változtatni szeretne a dolgon. Sajnos azt tapasztalom, hogy itthon még mindig kevesen mernek szakemberhez fordulni. Azt gondolják, hogy ez szégyen. De én bízom abban, hogy ez a fajta hozzáállás idővel változik majd. Akik viszont bátrabbak, azokról szinte kivétel nélkül elmondható, hogy könnyebben és szívesebben beszélgetnek olyan valakivel, aki nem ismeri őket, akinek nincs az életükkel kapcsolatban előfeltevése, kialakított képe, gondolata. - összegezte Carla Galli.
A szakembernek 2017 januárjában került a polcokra legújabb könyve "Újratervezés" címmel, amely a nagysikerű "Ki fizeti a révészt?" (2015.) című könyv folytatásaként látott napvilágot. Egy igazi önismereti szakkönyv mindazok számára, akik az épülést, a tudatosságot, a jelen-LÉT-et keresik, kutatják önmagukban. A könyvet Berkes Kornélia szerkesztette és Ungár Anikó bűvész mutatta be a nagyközönségnek.
A 80-as évek végén, amikor hazánkban még csak a spiritualitás és természetgyógyászat csíráit vélték felfedezni, látott napvilágot a "Jósnő vagy boszorkány?", valamint a "Mesés jóslások" című műve is, melyek a kort megelőzve bevezették az olvasót ebbe a varázslatos, spirituális világba. Az 1993-ban kiadott "Akar-e fenomén lenni?" című könyvének pedig olyan sikere volt, hogy a Mantra Természetgyógyászati Egyetem a tankönyvévé választotta.
Nagyon boldog vagyok, hogy nem csak személyesen, hanem könyveimmel is tudok segíteni nagyon sok embernek. Van, aki egyszerűen csak válaszút előtt áll, azért fordul hozzám, vagy olvassa el a könyveimet, de vannak cégek, intézmények, akiknek elakadt a működésük, és vannak olyanok - például versenyekre, olimpiára készülő sportolók, csapatok -, akiknek elengedhetetlen a felkészülésükhöz a mentális felkészítés.
- tette hozzá Carla Galli.
Akárcsak Carla Galli, Noszály Sándor is az elengedés mandalájában hisz
Az elmúlt pár évben a legkülönbözőbb hírek láttak napvilágot Noszály Sándorról. A közösségi oldalakon posztolt képei alapján pedig úgy tűnik, rendeződtek sorai és jól érzi magát Los Angelesben. „Egy nagyon kedves ismerősöm Carla Galli - akinek életvezetési könyveit nagyszerűnek tartom, és akit még aktív teniszező koromban ismertem meg – mondta mindig, hogy a fő irányvonalakat meg kell határozni az életünkben. Rengeteget beszélgettünk arról is, hogy egy sportolónak elengedhetetlen a felkészülésben vagy éppen az az újrakezdésben a mentális felkészülés. A sikert éppúgy fel kell tudni dolgozni, mint a kudarcot. Megtanultam, hogy a hétköznapi életben sincs ez másképp.– mondta Noszály Sándor.
Hozzátette: „Mindenki életében vannak hullámvölgyek, én sem vagyok kivétel. Vereség, szakítás, válás, vagy akár egy családtag elvesztése mindig nagyon nehéz. Ráadásul én egy olyan családban nőttem fel, ahol mindenki élsportoló volt, tehát már ez önmagában egy különleges helyzet. Ha ismert vagy, akkor az életed nyitott könyv, ki vagy téve támadásoknak is. Történik veled valami, ami holnap már a múlté. Össze lehet törni, de onnan fel kell állni valahogy. A legsötétebb éjszaka is idővel véget ér, és kisüt a nap. Nemrég egy televízió műsorban az életemről, feleségemmel történt szakításomról, válásom részleteiről meséltem őszintén, aminek az lett a hozadéka, hogy Noszály depressziós, Noszály nem tudja feldolgozni címmel lettek tele a bulvárlapok. Én ezt úgy éltem meg, hogy megtörtént, felvállaltam, fel mertem vállalni, elmeséltem, felálltam és továbbléptem. És ez az óriási különbség. De idáig el kell jutni valahogy.”
Noszály Sándor - egyetértésben Carla Gallival - személy szerint fontosnak tartja a moderálást, vagyis az önuralmat, a mértéktartást, a dolgok keretben tartását. A Horatius féle arany középutat, hogy ne feszítsük túl a húrt, mert akkor elpattan, de ha túl lazán fogjuk, akkor viszont nem szól! És az elengedés mandaláját. Ha jó történik velünk az életben, azt márványba véssük, ha valami rossz, azt homokba kaparjuk, hogy elfújja a szél.