Krausz Gábor
Amennyiben előre elterveztétek és tudjátok, hogyan fogtok közeledni egymáshoz és elkötelezettek vagytok, akkor talán érdemes várni. Viszont ha a távkapcsolat egyre csak növeli a távolságot kettőtök között, érdemes átgondolni, mi az, ami igazán fontos.
Sokakat elriaszthat a távkapcsolat gondolata, de ez egy olyan fogalom, ami nem véletlenül létezik, mivel egy működőképes kapcsolatmodell lehet.
A technológia és a digitális eszközök rohamos fejlődése igencsak megkönnyítette a távkapcsolatot fontolgatók életét, mivel a régi időkkel ellenben a kommunikáció fenntartható egészen sűrűn. A legnagyobb gondot a fizikai jelenlét hiánya okozza, ami egy kapcsolat alappillére lehet, és ami komoly megpróbáltatások elé állíthatja a párokat. De vajon meddig érdemes kitartani, és hol húzódik meg a határ a türelem és az időpazarlás között?
Rengeteg pár képes fenntartani ilyen kapcsolatot, így nézzük is az előnyeit, ha nehezen döntesz.
A technológia könnyítette életünkben egyre nehezebb odafigyelni a másikra a sok inger miatt. Rendkívül fontos a nyílt és őszinte kommunikáció, ami segíthet a mélyebb érzelmek kialakításában.
A személyes találkozások ritkasága miatt a felszabadult idő fordítható az önismeretre és a barátokra, új célok kitűzésére. Mivel ritkábbak a személyes találkozások, a személyes fejlődésre több idő marad.
Az újra találkozás egy olyan emberrel, akit nagyon szeretünk de régen láttunk mindig vérpezsdítő és izgalmas az érzelmek felszabadulása miatt. Ilyenkor a párok jobban értékelik az együtt töltött időt.
A bizalom az egyik legtörékenyebb dolog, amit igazán próbára tesz egy távkapcsolat, mivel nincs lehetőség a párod ellenőrzésére és közös programok kialakítására. Viszont, ha ezt a mérföldkövet túléli egy kapcsolat, az sokat erősíthet a köteléken.
A távkapcsolat komoly következményekkel járhat, íme néhány hátrány, amivel szembesülhetnek a párok.
Az egyik alappillére egy kapcsolatnak a fizikai érintés, testi érintés, közös programok, amik kivitelezhetetlenek a távolság miatt hosszú időkig. Ez a fajta hiány a távolság miatt még nagyobb távolságot alakíthat ki két ember között.
A technológiai fejlődés bár sokban megkönnyíti a rendszeres kapcsolattartást, azonban két ember útjába is állhat a nehézségek miatt, amit az időeltolódások és olyan problémák adnak, mint az apró részletek megosztásának hiánya párunkkal. Idővel ezek érzelmi eltávolodáshoz vezethetnek.
A távolság miatt könnyen féltékenyek és bizonytalanok lehetünk saját magunkban és párunkban, ami frusztrációhoz és veszekedésekhez vezethet, ha nem megfelelő a kommunikáció.
A bizonytalanság odáig is vezethet, hogy megkérdőjelezhetővé válik a közös jövő, hiszen a távolság miatt meddig lehet folytatni egy ilyen kapcsolatot? Ha nincs egyértelmű terv az áthidalásra, érdemes átgondolni, hogyan jobb folytatni.
A távkapcsolatot könnyebb úgy szinten tartani, ha tudják a felek, hogy pár hónap vagy hét és újra együtt lesznek, mint a bizonytalanság a jövőt illetően.
A távkapcsolat sok áldozatot és türelmet igényel, de megfelelő kommunikációval és elkötelezettséggel sikeresen működhet. Ugyanakkor nem minden kapcsolatnak van értelme hosszú távon így fennmaradni. Ha van konkrét terv és időkeret a közeledésre, és mindkét fél egyformán elkötelezett, akkor érdemes kitartani. De ha a kapcsolat inkább csak várakozásra épül, és a távolság egyre nagyobb frusztrációt okoz, akkor talán eljött az idő átgondolni a jövőt - írja a Life.hu.