5°C
9°C

Miklós névnapja

RETRO RÁDIÓ

Aida hatodszor! Öt karika a negyedik iksz után

Aida hatodszor! Öt karika a negyedik iksz után
szz
Szerző
szz
Létrehozva2016. 07. 18. 09:05

A kor nem lehet akadály az olimpiai szereplésben. Klasszis vívónõnk hatodszor vág neki a tornának az elsõ érem reményében.

Számos sportolónk bizonyítja, hogy a kor nem lehet akadály az olimpiai szereplésben. A tőröző Mohamed Aida például márciusban ünnepelte a 40. születésnapját, de kétgyermekes anyaként ott lehet Rióban a hatodik olimpiáján.

Az Európa-bajnok, vébéezüstérmes sportoló az 1996-os játékok óta egyetlen alkalmat sem mulasztott, pedig volt olyan, hogy egyedül képviselte a szakágat. A riói olimpiára konkrét céllal utazik.

Az ötkarikás érem nagyon hiányzik. Sokszor csak hajszálon, egy tuson múlott a jó eredmény, és nekem hónapok kellettek ahhoz, hogy feldolgozzam a történteket

- mondta korábban a tőröző, aki férjét, a kanadai Laurie Shong egykori párbajtőrözőt a 2000-es játékok előtt ismerte meg.

Szintén vívó Imre Géza, aki 42 esztendősen az ötödik olimpiáján vehet részt. Õ is a játékoknak köszönheti szerelmét, mivel 1996-ban, Atlantában ismerte meg későbbi feleségét, a válogatott kézilabdázó Kökény Beát.

A riói olimpia egyik nagy hiányzója szintén idén ünnepelte 40. születésnapját, a háromszoros olimpiai bajnok kajakos, Kovács Katalin nem tudott bekerülni az ötkarikás csapatba.

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.