Létrehozva: 2019.02.28.

A magyar Puszta hősét ünnepli Németország

Orbánt méltatta mindkét csapat edzõje a Bundesliga magyar rangadója után.

Magyar főszereplője volt a Bundesliga magyar rangadójának. A lefújás után mindkét edző Orbán Williről áradozott, aki – védő létére –februárban öt meccsen három gólt szerzett a német bajnokságban. Idénybeli négy találatával a klubcsapatában csak a dán és német válogatott csatárok, Youssuf Poulsen és Timo Werner előzik meg a házi góllövőlistán. Az európai topligákban is csak három belső védő gólerősebb Orbánnál: Sergio Ramos (6) a Real Madridból, Shane Duffy a Brightonból és Gianluca Mancini (5-5) az Atalantából.

A hajrában (0-1-nél) kényszer szülte csatárként játszott Willi Orbán. A védő meghálálta Ralf Rangnick lipcsei vezetőedző bizalmát: a 89. percben akciógóllal mentett pontot (1-1) a Hoffenheim ellen.

„Kockáztattunk, a végén előreküldtük Willit. Hannoverben még rögzített szituációkból duplázott, most viszont akciógólt lőtt. Nagyszerű sztori az övé"

– dicsérte a magyar válogatott bekket Rangnick.

„Az első félidővel nagyon elégedett vagyok, de a szünet után aktívabb lett a Lipcse.

Aztán szokása szerint odacsapott nekünk Orbán Willi, a gólvágó”

– emelte ki a játékost a Hoffenheim-edző Julian Nagelsmann is, aki nyártól éppen Orbánék szakvezetője lesz az RB Leipzignél.

„Taktikai váltással harcoltuk ki a pontmentést. A végén mindent beleadtunk, Marcel Halstenberg tökéletes beadásánál jó helyen voltam, és csak bele kellett tennem a lábam”

– mondta a főhős Willi Orbán, akinek a gólja előtt csapattársa, Gulácsi Péter bravúrja is kellett a meccsben maradáshoz: a 69. percben csereként beállt hoffenheimi Szalai Ádám fejesénél védett nagyot a kapus.

A lipcsei lelátón helyet foglaló Marco Rossi szövetségi kapitány tehát elégedett lehetett a magyar válogatott kulcsembereivel. Orbán remeklését látva ugyanakkor Németországban többen már azt pedzegetik: Joachim Löw sajnálhatja, hogy a korábbi német U-válogatott védőt „átengedte” nekünk.

A puszta erejével tör előre

A góljai apropóján Orbánról áradozó német sajtó „a puszta erejét” emlegeti: mint írják, óriási lökést adott neki, hogy magyar válogatott lett. Nem csak elöl eredményes , az elsődleges feladatait is ragyogóan látja el. Védőként remekül rombol, Szalaiék ellen a párharcai 71,4 százalékát megnyerte, ez alapján is a mezőny legjobbja volt.

Csapatkapitányként, vezéregyéniségként pedig óriási önbizalmat adott neki, hogy hosszas tépelődés után (a lehetőségként szintén felmerülő német és lengyel helyett) magyar válogatott lett. Ez a szakírók szerint a pályán és azon kívül is meglátszik rajta.

Brutális, 43 fok feletti kánikulára és pusztító viharokra készülhetünk Budapesten

Ez az európai ország is háborúra készül

Ábel Anita: „Roberto azért szeret, amilyen ember vagyok”

Hózápor a Mátrában, a Bükkben mínusz 13 fokot mértek + fotók

Házasság első látásra: Csabi reagált a róla és Bogiról elterjedt pletykákra

Mike Tyson félmeztelenül bunyózott a nyílt utcán + videó

A TV2 sztárja reagált a hatalmas botrányra

9 krémes finomság, amihez a sütőt sem kell bekapcsolni!

Óriási sportélmény és show lesz a kanadai hokiválogatott budapesti meccse - videó

Káposztás kofta, sült szeretetgolyók fűszeres paradicsommártásban -receptvideó (hirdetés)