tóth gabi
Vasárnap este felbolydult a futball világa, miután a világ legnagyobb klubjai közül 12 új versenysorozatot alapított. Eddig tartott a forradalom.
A szurkolók, a FIFA, az UEFA, a helyi szövetségek és az európai országok vezetői – köztük Orbán Viktorral – mind elítélték a Szuperliga létrejöttét. A futball szervezetek mindennél keményebb szankciókat helyeztek kilátásba a 12 alapító klub ellen. A drukkerek pedig világszerte tüntetni kezdtek a pénz motiválta új versenysorozat ellen.
A múlt vasárnap életre hívott Szuperliga pedig kedd este el is vérzett, miután a hat angol csapat visszatáncolt a forradalomtól. Elsőként a Manchester City lépett ki, majd szép sorban a Manchester United, az Arsenal, a Liverpool, a Tottenham és a Chelsea is hivatalos közleményt adtak ki, hogy meggondolták magukat. Ami nem csoda, ugyanis az FA megfenyegette őket, hogy az angol bajnokságból kizárják mindet. De a szurkolóik és a játékosaik is tüntettek a Szuperliga ellen.
A Barcelona frissen megválasztott régi-új elnöke, Joan Laporta is azt nyilatkozta, hogy a katalán együttes addig nem lesz hivatalosan a Szuperliga tagja, amíg azt a pártoló tagok – vagyis a szurkolók – meg nem szavazzák. Ergó már a Barca sincs ott az alapító 12 között.
A jelenlegi helyzet szerint a Real Madrid, az Atlético Madrid, a Juventus, az AC Milan és Internazionale maradt még az új versenysorozatnál, ami valószínűleg már nem fog megvalósulni.
Egy pozitív hozadéka viszont volt az egész hisztinek, legalábbis a Man.Utd drukkerei számára. A Szuperliga kitalálásában aktívan résztvevő Ed Woodwardot felállítják az ügyvezető alelnök pozícióból. A klub hívei azóta gyűlölik Woodwardot, hogy Sir Alex Ferguson távozását követően nagyobb hatalmat kapott az átigazolásokban. Neki köszönhetőek az óriási pénzkidobásnak számító Alexis Sánchez, Radamel Falcao, Ángel Di María transzferek.