RETRO RÁDIÓ

Ronaldo a jachtján sütkérezve nyert újabb fontos trófeát

Ronaldo két hete nyaral, mégis Eb-gólkirály lett
Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2021. 07. 12. 11:15

CR7 miatt kitoltak a cseh meglepetésemberrel. Leg, leg, leg: Donnarumma a legjobb, Neuer a legrosszabb volt az Európa-bajnokságon?

Hiába számítottak arra sokan, hogy az egyaránt 5-5 gólos Cristiano Ronaldo és Patrik Schick holtversenyben lesz a torna gólkirálya, végül egyedül a portugál világsztárt hirdették ki győztesnek.

Ronaldo két hete nyaral, mégis Eb-gólkirály lett
Fotó: Instagram

Az UEFA hivatalos honlapjáról kiderül: azért lett kizárólag Ronaldóé a trón, mert a cseh csatárnál kevesebb játékperc alatt szerzett ugyanannyi gólt, ráadásul ő adott egy gólpasszt is.

A góllövőlista élcsoportja:

1. Cristiano Ronaldo (portugál) 5 gól, 1 gólpassz, 360 perc

2. Patrik Schick (cseh) 5 gól, 0 gólpassz, 404 perc

3. Karim Benzema (francia) 4 gól, 0 gólpassz, 349 perc

Ronaldo és csapata már június 27-én, a belgák elleni nyolcaddöntőben (0-1) kiesett, azóta családostul a luxusjachtján piheni ki a szezon fáradalmait.

 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
 

Cristiano Ronaldo (@cristiano) által megosztott bejegyzés

Az Eb legjobb játékosának egyébként a döntő tizenegyespárbajának olasz hősét, Giaunluigi Donnarummát választották meg.

A WhoScored.com szakportál a statisztikai adatai alapján kihirdette az Eb legrosszabb csapatát is, amelyben meglepetésre egy másik világklasszis kapus, Manuel Neuer is helyet kapott:

Neuer (német) – Karavajev (ukrán), Vida (horvát), Rüdiger (német), Gvardiol (horvát) – Bernardo Silva (portugál), Allen (walesi), Szidorcsuk (ukrán), Ramsey (walesi) – Jaremcsuk (ukrán), Jota (portugál).

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.