RETRO RÁDIÓ

Dráma a magyarok meccse előtt, összeverték a focielnököt

Dráma a magyarok meccse előtt, összeverték a focielnököt
Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2020. 10. 06. 17:10

Hárman estek neki Valentin Mihovnak, aki nem sérült meg súlyosan.

Kórházban ápolják Valentin Mihovot, a Bolgár Labdarúgó Szövetség (BFSZ) volt elnökét, miután szófiai otthona közelében támadás érte.

Nincs minden rendben a bolgár futballban
Fotó: AFP

A bTV bolgár tévécsatorna beszámolója szerint hárman estek neki Mihovnak, aki nem sérült meg súlyosan.

A 66 éves egykori labdarúgó, aki 1993 és 1994 között állt a BFSZ élén, a tévének elmondta, hogy nem zárhatja ki a kapcsolatot megtámadása és a decemberi elnökválasztás között. A szövetségnek Boriszlav Mihajlov tavaly októberi lemondását követően kell új vezetőt találnia.

A BFSZ közleményében elítélte a támadást, és gyors cselekvésre szólította fel a bolgár hatóságokat az elkövetők felkutatása és elfogása érdekében.

Mihov korábban a bolgár profi labdarúgóliga és az ország legsikeresebb klubja, a CSZKA Szófia elnöki tisztét is betöltötte.

A magyar válogatott csütörtökön, Európa-bajnoki pótselejtezőn Bulgáriában lép pályára.

Ripost hírek
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.