RETRO RÁDIÓ

Meghökkentő történet, görög étteremben dolgozott a Ferencváros sztárja

Meghökkentő történet, görög étteremben dolgozott a Ferencváros sztárja
GG
Szerző
GG
Létrehozva2020. 09. 18. 18:30

Az albán válogatott Myrto Uzuni nyáron érkezett a Ferencváros labdarúgócsapatához.

Egy lépésre van a Bajnokok Ligája főtáblájától a Fradi. A zöld-fehérek Myrto Uzuni góljával győzték le szerdán a Dinamo Zagrebet, a playoffkörben pedig a norvég Moldéval találkoznak. Uzuninak nehéz gyerekkora volt, nagy szegénységben éltek. Tizenéves korában egy étteremben dolgozott, innen hívta tréningre egy labdarúgóedző – derült ki a Nemzeti Sport cikkéből.

Myrto Uzuni (balra) győztes gólt szerzett a Dinamo Zagreb ellen
Fotó: fradi.hu

„Tízévesen kerültem Görögországba, tizennégy évesen napi több órát kellett dolgoznom, hogy megéljünk. Albániában rendkívül összetartók a családok, együtt küzdöttünk a mindennapok során. A két kezemen nem tudnám összeszámolni, hányféle munkát végeztem, ám az utolsó fordulatot hozott az életembe. Egy étteremben dolgoztam, ott találkoztam azzal a labdarúgóedzővel, aki ebédelés közben megkérdezte tőlem, nincs-e kedvem kimenni a délutáni edzésre. Elmentem, mert mit veszíthettem egy jó focizással, és ha akkor nem megyek, most aligha vagyok a Ferencvárosban”

- nyilatkozta Uzuni a Nemzeti Sportnak.

Uzuni győztes gólja a Dinamo ellen:

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.