RETRO RÁDIÓ

Megdobálták a rendőröket, erőszakba torkolt az ünnep

Megdobálták a rendőröket, erőszakba torkolt az ünnep
Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2020. 08. 19. 15:45

Fáklyákat égettek, petárdáztak és különböző tárgyakkal dobálták meg a rendőröket.

Harminchat embert őrizetbe vett a francia rendőrség kedd éjjel Párizsban azután, hogy a PSG a labdarúgó Bajnokok Ligájának lisszaboni elődöntőjében 3-0-ra legyőzte a német RB Leipziget, s így döntőt játszhat vasárnap.

A Paris Saint-Germain diadalát ünneplő százak örömünnepe idővel erőszakba torkollt, s a rendfenntartóknak különösen a PSG-stadion környékén összegyűlt szélsőséges drukkerekkel gyűlt meg a bajuk, akik nemcsak a koronavírus-járvány miatt elrendelt, így a kötelező távolságtartásra és a maszkviselésre vonatkozó biztonsági intézkedéseket nem tartották be, hanem fáklyákat égettek, petárdáztak és különböző tárgyakkal dobálták meg a rendőröket.

A francia sportminiszter, Roxana Maracineanu szerda reggel felelős magatartásra szólította fel a PSG híveit, azt kérve tőlük, hogy tartsák be az előírásokat, maradjanak otthon, s ne vonuljanak az utcára a vasárnapi BL-döntő után.

A lisszaboni finálét a Paris Saint-Germain a Lyon és a Bayern München szerda esti mérkőzésének győztesével vívja.

Ripost hírek
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.