RETRO RÁDIÓ

Hosszú Katinka óriási magyar rekordot döntött meg

HOSSZÚ Katinka
Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2019. 12. 07. 19:26

Negyedik elsőségét szerezte meg a glasgow-i rövidpályás úszó Eb-n Hosszú Katinka.

Hosszú Katinka aranyérmet nyert 200 méter vegyesen szombaton az úszók glasgow-i rövidpályás Európa-bajnokságán. Jakabos Zsuzsanna a negyedik helyen végzett.

Hosszú Katinka Fotó: MTI/Illyés Tibor

A háromszoros olimpiai bajnok Iron Lady a 400 és 100 vegyesen, valamint 200 méter pillangón aratott sikere után a negyedik aranyát nyerte Glasgow-ban. Ezzel pályafutása 20. elsőségét gyűjtötte be a 25 méteres kontinensviadalokon, amivel megelőzte Cseh Lászlót az összesített örökrangsor élén, vagyis magyar rekordot döntött.

Ripost hírek
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.