Krausz Gábor
A bundesliga-séró hozta meg az áttörést. Soltész Rezső elárulta, kinek az ötlete volt a daureolt frizura.
Soltész Rezső nemcsak fülbemászó slágereivel, hanem összetéveszthetetlenül egyedi megjelenésével is beírta magát a magyar zenetörténetbe. Mint mondja, a „bundesliga-séró” már a múlté, pedig annak idején lényegében az hozta meg a sikert számára!
Az M5 kulturális csatorna, Húrokon írt történelem című műsorában felidézte az első sikereit a Rangers zenekarral, aminek politikai nyomásra nevet kellett változtatnia.
„Az együttes neve azért lett végül Corvina, mert a megjelenésünk hasonlított Mátyás király apródjaira” – osztotta meg a névcsere történetét. Mint mondta, zenei karrierjének alakulása hullámzó volt, és az áttörés pont akkor érkezett, amikor egyáltalán nem számított rá.
„Amivel azonosítanak, a dauerolt frizura, ma már nincs. Azt szoktam mondani, hogy elfújta a szél. Miután a nyolcvanas évek elején – egy lelki és szakmai mélypont következtében – megváltoztattam az addig egyenes hajamat göndörre, akkor nem sokkal később kaptam egy lehetőséget, hogy részt vehetek egy drezdai zenei fesztiválon. Hihetetlen sikerem volt a bundesliga-séróval” – emlékezett vissza az adásban az előadó. Hozzátette, nem gondolta volna, hogy a merész váltásnak köszönhetően indul majd be a zenei karrierje.
„A fodrászom ötlete volt, akinek hálás vagyok, mert ez dobott annyit az egész figurámon, hogy felfigyeltek rám” – vallotta be a zenész, aki a mai napig nagy népszerűségnek örvend, nemrégiben Fonogram Életműdíjat kapott.
Idén kerek születésnapot ünnepelt: áprilisban nyolcvanéves lett.
„Soha nem szoktam nagydobra verni a születésnapomat, nincsenek jubileumi koncertjeim azért, mert igazából nem szeretem ünnepeltetni magam. Az talán természetes, hogy az ember öregszik az életében, de ez nekem mindig inkább erőt adott és lelkesített abban, hogy tegyem a dolgomat, illetve igyekezzem szórakoztatni a közönséget” – fogalmazott akkor a Metropolnak, hozzátéve: új lemezen dolgozik és akusztikus koncertre készül, ahol újra gitárt ragad.
„Óriási szerencsém van, mert sok kollégám már elment, akár fiatalabb korukban. Én meg itt vagyok, ennyi idősen és nagyon jól érzem magam a bőrömben. Szellemileg, fizikailag jól vagyok, szerencsére nem fáj semmim, és még mindig nagyon aktív vagyok és terveim vannak. Nagyon sok munkám, ötletem van, ami talán lendületben tart.”