tóth gabi
Immáron tizedik alkalommal rendezik meg a Duna Televízió népszerű műsorát: A Dal 2021-ben idén negyven produkció versenyezik.
A Dal 2021 szombat este, 19.35-től kezdődik a Duna Televízió műsorán!
A négytagú fiúbanda már két éve szeretné megmérettetni magát a műsorban, és erre mostanra elérkezettnek látták az időt. A daluk arról szól, hogy merjünk kitörni a komfortzónánkból és olyasmit csinálni, amit szeretünk.
A Chain Bridge Pop 2016 tavaszán alakult, frontembere Hajdu Erik, aki szóló dalával már bejutott A Dal 2021 elődöntőjébe. Országos hírnévre vágynak, azt gondolják, hogy a Messze valahol című számuk alkalmas lehet arra, hogy ezt meghozza nekik! Versenydaluk szövegével arra szeretnék felhívni a figyelmet, hogy a múlt élményeire mindig bátran emlékezzünk!
Csondor Kata ismerős lehet A Dal nézőinek, hiszen már 2017-ben is bejutott a A Dal versenyébe. Szinkronszínészként, énekesként és dalszerzőként is tevékenykedik, a Bosszúállók szövege is a saját munkája. Versenydalával azt szeretné üzenni mindenkinek, hogy a szuperhősöket csakis saját magunkban kell keresnünk.
Katona Petra számára nem ismeretlen A Dal színpada: 2019-ben, a tel-avivi Eurovíziós Dalfesztiválon Pápai Joci mögött énekelhetett, ezúttal pedig első saját dalával jelentkezett a versenybe.
Kozma Orsi versenydala egy pozitív üzenettel teli szerzemény, miszerint a szeretet a legfontosabb minden helyzetben, ettől maradunk emberek! Szeretné, ha a hallgatók pozitív élményekkel töltődnének, úgy érzi, napjainkban különösen lényeges odafigyelnünk egymásra, és az apró örömök jelentőségére.
Misa és Szilárd hosszú ideje legjobb barátok, de a tavalyi évben kiderült, hogy a zenei alkotó munkában is tökéletesen kiegészítik egymást! Versenydaluk szövege, mondanivalója a magyar nemzet évezrednyi megpróbáltatásait, nehézségeit, sikereit, reményét és hitét próbálja visszaadni. Misa és Szilárd hisz benne, hogy erre a dalra együtt tud dobbanni minden magyar szív.
Nági a tavalyi dalválasztó versenyben is részt vett, akkor testvére, Betti vokalistaként volt jelen vele a színpadon. A Dal 2021-be a közös dalukkal kerültek be, ami azért is különleges számukra, mert a kettejük testvéri köteléke és a zenéhez fűződő viszonyuk inspiráta. Az ő kapcsolatuk azért meghatározó, mert mindig tudnak segíteni egymásnak, ha éppen egyikük reményvesztett, a másik meggyőzi arról, hogy a jövő csupa szépet hoz.
A Pink & the Panthers 2017 novemberében alakult, öten közülük a Kőbányai Zenei Stúdió tanulóiként ismerték meg egymást. Célkitűzésük az, hogy népszerűsítsék az igényes zenét és minél több helyen szóljon élő zene. Dalaikat, így a Sodor a Szél című számot is a zenekar billentyűse szerezte, egy életérzést szeretett volna megörökíteni vele.
Pink Edvárd arra hívja fel a figyelmet, hogy a nehéz pillanatok is véget érnek egyszer.
A formáció legnagyobb vágya, hogy a Maradok című dalon keresztül megismerje őket a közönség, minél több emberhez jusson el a zenéjük, és ez az érzelmekkel teli dal lopja be magát a közönség szívébe. A Swing á la Django egy innovatív hattagú zenekar, Herrer Sára különleges hangjával és Sárközi Lajos hegedűjátékával kiegészülve pedig egy igazi zenei barátságon alapuló produkciót tárnak a nézők elé.
A Maradok szövegét Szepesi Mátyás írta, aki a dal üzenetéről ezt mondta:
“Engedjük néha, hogy fájjon, máskülönben nem fogunk tudni soha túllépni az elmúlt dolgokon.”
Szekér Gergő A Dal 2019 döntőse volt, idén pedig újra bejutott a versenybe a Hazatérsz című dalával, ami Gergő saját szerzeménye és a honvágy érzése inspirálta. Gergő az elmúlt időszakban sok időt töltött külföldön egy munka miatt és az ott megélt élmények megerősítették abban, hogy a hazai kultúra őrzése, a magyar zene fejlesztése az ő feladata is. Szeretné ha a versenydala eljutna minél több emberhez és utat mutatna a hazatéréshez mind lelki mind fizikai formában. Hogy mi a legnagyobb vágya, az kiderül a videóból.