RETRO RÁDIÓ

Ismét forognak Magyarországon a sikerfilmek!

Ismét forognak Magyarországon a sikerfilmek!
e.j.
Szerző
e.j.
Létrehozva2020. 08. 12. 15:50

Újraindul a nemzetközi filmek forgatása Magyarországon! Ezt az idén tizedik születésnapját ünneplő Origo Filmstúdióban jelentette be szerda délelőtt Káel Csaba, a magyar mozgókép fejlesztéséért felelős kormánybiztos. Az eseményen átadták a magyar filmesek előtt tisztelgő Csillagösvényt, amit a hollywoodi Walk of fame ihletett. Kiállították továbbá a magyar vonatkozású Oscar-díjasok falát, illetve a hollywoodi filmgyártás alapjait letevő Adolf Zukor, és a másfél éve elhunyt Andy Vajna dolgozószobájának szakasztott másait.

 

A mozgóképipar egyik legfontosabb fővárosává vált az elmúlt években Budapest, rengetegen jönnek ide forgatni a világ minden tájáról. Éppen ezért rendkívül fontos a koronavírus-járvány alatti megfelelő védekezés, a stábtagok és a szereplők egészségének biztosítása. Andy Vajna egykori dolgozószobájának reprodukcióját is felavatták. Fotó: Szabolcs László Kemény Ildikó producer elárulta, hogy a közel kétszáz fős stábjában mindenkit naponta szűrnek koronavírusra. “Ez anyagilag nyilván nagy kiadás, és a munkafolyamatot is lassítja bizonyos formában, de az első a munkatársaink egészsége. Mi is maszkban dolgozunk, ahogy a sminkesek, fodrászok is, akik emellé kesztyűt és arcpajzsot is felvesznek, hogy meglegyen a biztonságos munkavégzés” – fogalmazott az ismert producer.

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.