tóth gabi
Kalmár Tibor trilógiájának harmadik kötetében lehull a lepel a korai kereszténység titkairól. A K.T. Zelenay álnéven publikáló író kutatásai során a világ számtalan olyan pontján megfordult, hogy azt még a Da Vinci-kódból ismert Langdon professzor is megirigyelné!
Történelmi tények találkozása a fikcióval - így lehetne jellemezni Kalmár Tibor könyveit, melyek regényes formában tárják fel a világ történelmének legérdekesebb részleteit és legmeglepőbb összefüggéseit.
Akárcsak a Da Vinci-trilógiából ismert Robert Langdont, Kalmárt is számos olyan élmény érte kutatásai során, melyeket érdemes volt papírra vetni.
A háromkötetes sorozat első része 2014-ben jelent meg. Ez még javarészt történelmi tényekre támaszkodott.
"Kétféle ember létezik a magyar honban, aki hiszi, hogy a Szent Korona természetfeletti hatalommal bír, és az, aki még nem tud róla... Merthogy a legendákat nem bizonyítani kell, hanem hinni bennük..."
- írja a K.T. Zelenay álnéven publikáló író a 2038 trilógiát bemutató honlapon.
A második kötetben - ami a Szent Korona végveszélyben alcímet kapta - már jóval több a fikció. Az izgalmas regény a klasszikus krimik, thrillerek világát idézi és egy, az egész világot megrázó bűnténnyel indul.
A most megjelenő, harmadik kötetről Kalmár Tibor a Petőfi TV kamerái előtt mesélt részletesen. Bár a könyv címe Jézus második élete, Kalmár nem akar hitbéli kérdést feszegetni. Sokkal inkább kutatásaira alapozott történelmi tényekkel kalauzolja el az olvasót egy egészen izgalmas világba, miközben lerántja a leplet a korai kereszténység nagy titkairól.