RETRO RÁDIÓ

Közölte a polgármester: Ezért gyulladt ki a révfülöpi kilátó

Közölte a polgármester: Ezért gyulladt ki a révfülöpi kilátó
Doris
Szerző
Doris
Létrehozva2020. 02. 13. 13:00

Kondor Géza szerint nagy civil összefogás van kibontakozóban a településen, hogy mielőbb újra látogatható legyen kilátó.

Villámcsapás miatt gyulladhatott ki, és égett le Révfülöpön a Fülöp-hegyi Milleniumi kilátó faszerkezete – közölte Kondor Géza polgármester az MTI-vel csütörtökön.

Fotó: Thomas Jüngling / Wikipedia

A Balaton-parti település vezetője elmondta, a közel 22 méter magas kilátót az ezredfordulón építtette az önkormányzat. Volt rajta villámhárító és biztosítás is kötöttek rá.

Kondor Géza elmondása szerint az éjszaka februárra nem jellemző dörgésekkel kísért vihar volt a térségben és a tűzoltók feltételezése szerint villámcsapás okozhatta a tüzet a kilátóban.

A polgármester közölte, nagy civil összefogás van kibontakozóban a településen, hogy mielőbb újra látogatható legyen kilátó.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.