RETRO RÁDIÓ

Rettegés Újpalotán: ezért terrorizálják varjak a járókelőket

Rettegés Újpalotán: ezért terrorizálják varjak a járókelőket
Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2019. 05. 22. 10:20

A jelenségnek igen egyszerû és logikus magyarázata van, pár hét múlva pedig el is múlik. Addig viszont nagyon oda kell figyelni!

Agresszív varjak tartják rettegésben a járókelőket, legutóbb Újpalotán csapott le egy madár egy sétáló asszonyra.

"Kezem, lábam remeg. Most voltam a Fő térnél. A parkon keresztül mentem a boltba, mikor egy madár belekapaszkodott a hajamba, majd felszállt az oszlopra és rövid időn belül kétszer is újra a hajamba kapott" - írta a nő az interneten. Arrafelé senki sem érti a madarak viselkedését.

"Nem kell attól tartani, hogy madárterror van készülőben, egyszerűen csak a repülni tanuló fiókáikat védik ilyen vehemensen a szüleik. Legtöbbször a varjak és a hollók csak figyelmeztetik az embert" - mondta a Bors-nak Orbán Zoltán, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület szóvivője, aki tanácsot is adott, hogyan hárítsuk el a madarakat:

"A legjobb amit tehet, hogy forduljon szembe a támadóval és tárja szét a karját" - ettől ugyanis nagyobbnak látszódunk, akár hadonászhatunk is, a madarak pedig megijednek. A lényeg, hogy semmiképp se sikoltozzunk, mert annál jobban fognak támadni.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.