RETRO RÁDIÓ

Felfoghatatlan, ez történt valójában, amikor meghalt egy rendőrnő az M2-esen

Felfoghatatlan, ez történt valójában, amikor meghalt egy rendőrnő az M2-esen
Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2019. 05. 04. 10:30

Az asszony egy kolléganõjével utazott, amikor autójukkal hirtelen szembõl egy kamionnak csapódtak. Az egyikük szörnyethalt az autóúton.

Wellnessezni indult az a két rendőrnő, akik autójukkal frontálisan ütköztek egy kamionnal csütörtök délben az M2-es autópályán Dunakeszinél - tudta meg a Blikk.

A 100 lóerős Fiat Panda anyósülésén utazó 45 éves asszony azonnal életét vesztette, az autó sofőrjét pedig életveszélyes állapotban szállították kórházba, akinek állapota a Zsaruellátó információi szerint időközben stabilizálódott.

Az M2-es autópálya ezen szakasza nagyon veszélyes, mert építési munkálatok zajlanak sávzárások és terelések mellett. Az utóbbi egy évben több súlyos baleset is történt. Az érintett útszakaszon egyébként korlátozó táblák jelzik, hogy a megengedett maximális sebesség 60 kilométer óránként. Azt még vizsgálják, hogy a csütörtöki tragikus baleset pontosan miért történt, de úgy tudni: a Panda sofőrje nem előzött, valamiért azonban mégis áttért a szemközti sávba.

A két kolléganő egy kellemes napot tervezett, kirándulással, lazítással a balesethez közeli környéken. "Szinte felfoghatatlan, hogy nincs többé. Õ volt a legvidámabb teremtés, akivel életemben találkoztam" – emlékezett az elhunyt rendőrnő egyik neve elhallgatását kérő ismerőse.

"Jó volt akár csak a közelében lenni, mert a mosolya mindent beragyogott. Közvetlen és kedves volt mindenkivel, de közben a munkáját nagyon komolyan vette. Ott nem ismert tréfát, szabálykövető volt a végtelenségig. Gyerekkora óta imádott utazni, új helyeket, tájakat megismerni, szinte minden szabadidejét ennek áldozta. Nagyon fog hiányozni!" - tette hozzá.

Az autót vezető másik rendőr fiatal kora ellenére komoly karriert tudhat maga mögött a rendőrségen, ezredesként jelenleg a BRFK egyik alosztályvezetője. Vezetésével nemrégiben egy hét leforgása alatt hét drogdílert is elkaptak a nyomozók.

Az ügyben a Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség jár el. "Halálos közúti baleset gondatlan okozásának vétségében indult nyomozás" – közölte Kovács Katalin, a Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.