RETRO RÁDIÓ

Így emlékeztek meg a Tátrában elhunyt magyar hegymászóról

Így emlékeztek meg a Tátrában elhunyt magyar hegymászóról
A.Z.
Szerző
A.Z.
Létrehozva2019. 02. 23. 21:45

Szegvári Zsolt hegymászó a pénteken történt magas-tátrai lavina áldozata.

Ahogy a %RIPOST% is megírta, tragikus lavinabaleset történt a Magas-Tátrában, egy magyar turistacsoportot elsodort péntek délután a hógörgeteg, többeket eltemetett a hó. Szegvári Zsolt hegymászót nem sikerült újraéleszteniük a mentőknek.

Az Excelsior Hegymászó SE, amelynek a férfi is tagja volt, honlapján búcsúzott a tapasztalt oktatótól.

"Zsolt 2001-ben csatlakozott az Excelsiorhoz és a tanfolyamok elvégzése után 2004-től vált alapfokú segédoktatóvá. Később kijárva az oktatói lépcsőket és elvégezve a Testnevelési Egyetem hegymászó sportedző szakát, vált az egyesület alpesi oktatójává.

…egy barátot, egy oktatót, egy mászót veszítettünk el.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.