RETRO RÁDIÓ

Rémisztő, mit találtak Gyulán a szennyvízakna ásása közben

Doris
Szerző
Doris
Létrehozva2018. 11. 18. 11:00

Elõször azt hitték, állati maradványokat találtak, késõbb kiderült, hogy egész másról van szó...

Emberi csontvázra bukkant egy telek tulajdonosa, miközben épp a szennyvízaknát építette belső törökzugi házának kertjében.

A beol.hu szerint a férfi először azt hitte, állati maradványokat talált, ám amikor egy koponya is előkerült, már biztosan tudta, hogy egy emberi csontvázról van szó.

Ezt követően értesítették a rendőrséget, amelynek munkatársai szakértői segítséget kértek. A békéscsabai Munkácsy Mihály Múzeum régészei vizsgálták meg a leleteket, és megállapították, hogy régészeti korú maradványok kerültek elő. A feltárás pedig a területileg illetékes gyűjtőkörrel rendelkező gyulai Erkel Ferenc Múzeum hatáskörébe került.

Az ásatást Liska András vezetésével pénteken kezdték el, és a munka során kiderült, hogy egy középkori temetkezés nyomaira bukkantak. A szakember elmondta a békés megyei hírportálnak, hogy egyetlen sírt tártak fel, ami nagyjából a 14-15. századra keltezhető.

A régész kifejtette, a magáningatlanon egy férfi sírját tárták fel, a csontváz háton fekvő, nyújtott helyzetben volt. Koporsóban temették el, a sír kibontása közben ugyanis koporsószegeket találtak. Ruházattal, viselettel kapcsolatos leletek viszont nem voltak a nyughelyen.

A csontvázról készült képeket erre a linkre kattintva tudod megnézni.

Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.