kulcsár edina
Miután kiderült, kit melyik egyetemre vettek fel, megrohamozzák a leendõ egyetemisták azokat az albérleteket, amelyek közel helyezkednek el a leendõ tanintézményükhöz.
Aki szerdán megtudta, hogy felvették valamelyik, otthonától távol eső egyetemre, az a nagy ünneplés után azon tűnődik, hol, illetve kikkel fog együtt lakni.
Azok ugyanis, akik nem kapnak kollégiumi elhelyezést, többnyire összeállnak és közös erővel próbálnak meg lakást kivenni.
Nem kevés emberről van ugyanis szó: a felsőoktatási intézmények nappali képzésein 202 300 fiatal vesz részt, s bár egytizedük külföldi, ők is most fognak albérletet keresni...
A %Ripost% az Otthon Centrum segítségével igyekezett kiszámítani, hol milyen albérleti díjra számíthatnak az egyetemisták.
A számokat összehasonlítottuk az öt évvel ezelőttiekkel, és kiderült: a legtöbb helyen éppen kétszer annyit kell ma fizetni, mint 2013-ban.
Palkovics László oktatási államtitkár szerint csak a felsőoktatásban tanulók évi 22 milliárd forintot költenek el lakhatásra, megélhetésre, szórakozásra. A kollégiumi férőhelyek száma csekély, azokat mindenhol szociális alapon, pályázat útján osztják ki.
Hogy az országban hol, milyen albérleti árakra lehet számítani, és mire érdemes odafigyelnie a lakáskeresőknek, megtudhatod a csütörtöki %Ripost% napilapból. Keresd az újságárusoknál!