RETRO RÁDIÓ

Durván próbára tesz az időjárás, riasztást adtak ki a meteorológusok

Durván próbára tesz az időjárás, riasztást adtak ki a meteorológusok
Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2018. 07. 26. 08:00

Ismét változékony idõre kell számítanunk, nemsokára a zivatarok is visszatérnek.

Csütörtökön a megnövekvő gomolyfelhőkből elszórtan fordulhat elő egy-egy zápor, zivatar, emellett több órára kisüt a nap. Többfelé élénk, erős lesz a szél. A délutáni órákban 28-32 fokot mérhetünk.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökre a hőség miatt elsőfokú riasztást adott ki Pest, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Hajdú-Bihar, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Jász-Nagykun-Szolnok megyére.

Pénteken záporok, zivatarok több tájegységünkön is kialakulhatnak, helyenként felhőszakadás is előfordulhat. A szél csak zivatarok környezetében támadhat fel. A csúcshőmérséklet 27 és 33 fok között alakul.

A hétvégén is gomolyfelhők zavarhatják a napsütést, záporok, zivatarok kialakulására továbbra is sokfelé kell számítani a napos időszakok mellett. Délutánonként 27-33 fokot mérhetünk - írja az Időkép.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.