kulcsár edina
Eddig egyetlen esettanulmány sem készült a Kék Bálna nevû öngyilkos internetes játék létezésérõl, ám az All India Intézet orvosai most több ilyen esetet is regisztráltak.
Különleges tanulmány jelent meg az Asia-Pacific Psychiatry nevű orvosi szaklapban: korábbi esetek leírásával támasztják alá, hogy valóban létezik és szedi áldozatait a Kék Bálna nevű öngyilkos kihívás. Ahogy a %RIPOST% már többször felhívta a figyelmet, az interneten terjedő játék lényege, hogy 50 feladat után a kihívás résztvevője öngyilkos legyen, addig pedig mindenképp kárt tegyen magában.
Az indiai tanulmányban megemlítenek egy esetet, amikor egy diák az apjával járt az intézet viselkedési klinikáján.
A Facebookon kapta a linket a játékhoz, amit végül a telefonjára telepített. A játék ikonja nagyon hasonlított egy bálnára, ekkor már gyanússá vált a történet
– írta az egyik orvos, aki szerint az applikáció több személyre szabott feladatot adott a fiúnak, amiket ő el is végzett.
Órákon át állt egy háztetőn, karcolta a karját, végül öngyilkos akart lenni
– számolt be dr. Balhara.
Bár a magyar hatóságok kategorikusan cáfolták, hogy létezik a Kék Bálna kihívás, a RIPOST% két áldozatot is talált, akiknek a halála az öngyilkos játékhoz köthető. Az indiai tanulmány pedig ugyancsak azt erősíti meg, hogy sajnos egyre többen csatlakoznak az öngyilkos kihívásoz.
Dr. Balhara, a pszichiátria egyetemi docense szerint is fontos, hogy az emberek tudjanak a játékról, a szülők pedig észrevegyék a gyerekeken a jeleket.
A fiúval történtek megerősítik a játék létezését
– mondta a szakember.